Reedel peetud veerandfinaalis alistas Nadal argentinlase Mariano Navone (ATP 36.) 6:7 (2), 7:5, 7:5.

Otsustavas setis jäi Nadal küll 0:2 kaotusseisu, kuid murdis seejärel kolmel korral vastase pallingu ja läks omakorda ise 5:2 juhtima. Matši lõpetamisega jäi hispaanlane aga hätta ning Navone jõudis kahe murde toel 5:5 viigini. Viimased kaks geimi kuulusid siiski Nadalile, kes jõudis poolfinaali esimest korda pärast 2022. aasta Wimbledoni turniiri.

Kohtumise tipphetked:

Nadali ja Navone kohtumine kestis kokku täpselt neli tundi, mis tähistab ühtlasi hooaja pikimat kolmesetilist mängu. Vaid korra varem on Nadal mänginud kolme setti kauem, kui 2009. aastal kulus tal Novak Djokovici alistamiseks neli tundi ja kolm minutit.

Üksikmängu poolfinaalis läheb Nadal vastamisi Duje Ajdukoviciga (ATP 130.). Koos norralase Casper Ruudiga jõudis Nadal aga nelja parema sekka ka paarismängus.