Esimene poolaeg algas suurele finaalile omaselt mõlema tiimi poolt luuravalt ehk ei hispaanlased ega inglased suuri riske ei võtnud. Nii jäidki avapoolajal lõpuks väravad löömata. Teine poolaeg algas aga kohe teravalt, kui juba 47. minutil viis Nico Williams hispaanlased juhtima. Viigiväravat jahtinud inglased jõudsid sihile 73. minutil. Kena kauglöögiga lõi palli väravasse Cole Palmer.

Viimane sõna jäi siiski punasärkidele. Marc Cucurella leidis 86. minutil mööda maad terava sööduga värava ees vahetusest sekkunud Mikel Oyarzabali, kes suunas pehme puutega palli inglaste väravahi Jordan Pickfordi seljataha võrku. Oyarzabal tegi seisuks 2:1, mis lõpuks Hispaaniale võidu tõigi.

Hispaania on nüüd esimene meeskond ajaloos, kes võitnud neli EM-tiitlit. Teist Euroopa meistrivõistlusi järjest finaali jõudnud Inglismaa jäi taas võiduta. Nende ainus suur tiitel pärineb 1966. aastast, kui nad tulid maailmameistriks.