Krüth pidi koos hobuse Heilines Dancieraga liikuma Pariisi suunas, kuid elu tegi oma korrektiivid. Taani ratsaspordiliidule saadeti video, kus taanlanna treenis oma hobust liiga vägivaldselt. Liit andis 39-aastase sportlase distsiplinaarkogusse, mistõttu otsustas Krüth olümpialt loobuda.

Taani meedia sõnul rikkus sportlane ratsaspordiliidu juhendi 16. punkti. Selle kohaselt tuleb esikohale seada hobuse heaolu ja vastupidavus ning keelatud on hobuse vaimne või füüsiline väärkohtlemine. Lisaks ei tohi sõita kurnatud hobusega ning looma liikumist ei tohi korrigeerida liiga füüsiliselt või verbaalselt. „Sealhulgas on keelatud valu või ebamugavustunde tekitamine piitsa, ohjade, kannuste, jalgade või muude abivahenditega,“ öeldakse juhendis.

Krüth tunnistas oma vigu ja tema väitel pärineb video 2022. aasta veebruarist. „See oli selge minupoolne viga. Vabandan, aga see pole minu tavapärane hobuste treenimise viis,“ lausus sportlane, kes võistles Tokyo olümpiamängudel nii meeskondlikus kui ka individuaalses arvestuses.