Ametiühingute esindajad teatasid sel nädalal, et nad plaanivad streigi läbi viia vahetult olümpiamängude eel, kirjutab AFP.

Neli erinevat ametiühingut teatasid, et praeguse seisuga on streik planeeritud 17. juulile. Nad nõuavad, et kõik lennujaamas töötavad inimesed saaksid seoses olümpiamängude rahalise preemia. Praeguse seisuga on preemiat lubatud ainult osadele töötajatele.

Pariisi kahe peamise lennujaama ehk Charles de Gaulle’i ja Orly töötajaid esindav ametiühing lubas viimati streigi läbi viia 19. mail. Lõpuks see suuri probleeme kaasa ei toonud. Kahest nimetatud lennujaamast peaksid olümpiamängude ajal ühes päevas läbi liikuma aga umbes 350 000 inimest.

Pariisi olümpiaküla avatakse 18. juulil ja just sel kuupäeval peaks sinna saabuma ka suur hulk sportlaseid. Seega lööks 17. juulil toimiv streik paljude reisiplaanid pea peale.

Lisaks lennujaamade töötajatele on nõudmisi esitanud ka kohalik politsei, liikluskorraldajad, prügivedajad ja riigiametnikud. Kõik tahavad lisaboonuseid, kuna olümpiamängude toimumise aeg (26. juuli – 11. august) on prantslastel tavaliselt puhkuste periood. Nüüd tuleb neil aga tööl olla ja sellest eest tahetakse ametiühingute abiga preemiat.