Teisel võistkondliku löögimängu päeval, kus kuuest tiimiliikmest viie parema tulemused arvesse lähevad, ähvardas meeskonda pikalt esikolmikust väljalangemine, kuni eestlastest viimastena rajale läinud Mattias Varjun ja Ralf Johan Kivi lõpetasid mõlemad oma ringi 67 löögiga (-5). Kumbki ei teinud seejuures päeva jooksul ühtegi bogey’t.

See tähendas, et Eesti sai 16 koondise seas päeva viienda tulemuse (348 lööki ehk -12) ning kahe päeva kokkuvõttes hoiti saldoga -26 Saksamaa järel ja tiitlikaitsja Hispaania ees teist kohta. Seega jätkatakse homme kaheksa parema seas medalimatšidel, kohtudes veerandfinaalis Prantsusmaaga, kes paremusjärjestuses seitsmes, Eestist üheksa lööki nõrgema tulemusega.

Mattias Varjuni ja Kivi kõrval panustasid teisel päeval Eesti saldosse Richard Teder ja Markus Varjun 71 löögiga (-1) ja Carl Hellat 72 (par) löögiga. Võistkonna arvestusse ei läinud Kevin Christopher Jegersi 77 lööki.

Esikaheksasse jõudmisega on Eesti meeskond kindlustanud oma kõigi aegade parima koha EMil. Parimal juhul on varasemalt kahel korral lõpetatud 11. kohaga.

Vaata Eesti Golfi Liidu intervjuud Mattias Varjuniga, kes sai kahe päeva kokkuvõttes tulemusega -10 individuaalarvestuses 96 mängija seas neljanda koha: