Tänakul läks Raanitsa kiiruskatsel ühel kiirel hüppel auto käest ning see rullus mitu korda üle katuse. Hiljem internetis avaldatud videotest on näha, et kuidas Hyundai masin peale hüpet külje peale vajus, mööda teed libises ning seejärel mitu korda üle katuse rullus.

Eestlased pääsesid õnnetusest vigastusteta. „Avarii iseloomu tõttu viidi meid Tartusse meditsiinilisse kontrolli. Nii mina kui ka Martin tunneme ennast hästi ja meiega on kõik okei. Kahjuks ei saa me auto parandamiseks vajamineva töö hulga tõttu Rally Estoniat jätkata,“ seisis 2019. aasta maailmameistri Instagrami kontol.

Sotsiaalmeedias on hiljem pikalt arutletud, mis väljasõidu ikkagi põhjustada võis. Seni on peamiselt välja pakutud mõnda tehnilist riket.

Delfi uuris Hyundai WRC tiimilt, mis neil praeguseks avarii osas teada on. „Ükski märk ei viita tehnilisele rikkale, lisaks ei andnud ka Ott ega Martin sellist tagasisidet,“ seisis Hyundai pressišeffi Nicoletta Russo poolt saadetud vastuses. „Meie analüüs ei näidanud, et autoga midagi viga oleks olnud. Jätkame andmete kogumist, et täielikult juhtunut mõista.“

Tänak osales Rally Estonial, et valmistuda tuleval nädalal toimuvaks Läti MM-etapiks. Russo märkis, et kuigi kodune ralli jäi plaanitust lühemaks, õnnestus Tänakul ja Järveojal ka neljapäevase testikatse pealt väärtuslikke kilomeetreid koguda.