2021. aasta 27. septembril saavutas neidude U17 koondis midagi ajaloolist terve Eesti jalgpalli jaoks. EM-valikturniiri raames võideti Moldovat 10:0, mis on kõigi aegade suurim võit kõikide Eesti noortekoondiste arvestuses. Salei aitas skoorile kaasa kauni kübaratrikiga. Ei ole siis ka üllatus, et 2022 valiti ta teist korda järjest U17 Eliitliiga parimaks mängijaks. Sellest järgnev aasta tõi talle A-koondise debüüdi.

Senised saavutused pole JK Tabasalus pallivale Saleile liigset pinget peale pannud. „Ma kindlasti tiimisiseselt ei tunneta seda. Nii on hea mängida,“ ütleb ta. Kahe jalaga maa peal kulgev poolkaitsja ei välista ka võimalust siirduda välismaale, kui pakkumine peaks sobiv olema.

Anette Salei

Sel suvel lõpetas Salei Vanalinna Hariduskolleegiumi meditsiinikallakuga 12. klassi, mis on toonud omajagu ideid ja võimalusi. Vaadates lähitulevikku, ütleb Anette: „Päris kindlasti lähen Tartu Ülikooli, või siis, tegelikult andsin avalduse ka Lennuakadeemiasse.“

Sarnaselt paljudele teistele naisjalgpalluritele üle maailma peab ka Salei oluliseks plaan B olemasolu, mida kõrgharidus pakub.

Kui saate esimene pool annab meile paremat aimu, kes on see uue põlvkonna tõusev täht ja kuidas on ta jõudnud juba nii palju saavutada, siis teine pool räägib lähemalt A-koondisega liitumisest, nõuannetest teistele noortele. Muidugi küsisime, mida tema Eesti naiste jalgpalli juures muutumas tahaks näha.

Kui see on sinu esimene kord meie podcasti kuulata, siis tere tulemast ja aitäh, et tulid!

Kõik Delfi Tasku saated on leitavad ka Spotify’st. Kõige mugavamalt saad uued episoodid kätte Delfi Tasku äpist, mis on alla laetav Google Play’st ja App Store’ist. Delfi Tasku veebikeskonna leiad siit!