Kohtumise esimene poolaeg oli päris lahtine, sest Xavi Simons viis seitsmenda minuti kauglöögist Hollandi juhtima ja 18. minutil Harry Kane viigistas 11 meetri karistulöögist. Ehkki esimesel poolajal mõlemad meeskonnad väristasid ka väravaraame, siis puhkama mindi 1:1 viigiseisult.

Teine poolaeg oli märgatavalt luuravam ja mäng näis minevat lisaajale, ent kohtumise esimesel lisaminutil skooris kümme minuti varem vahetusest sekkunud Inglismaa ründaja Ollie Watkins. Inglismaa pääses 2:1 võiduga teist EM-i järjest finaali, kus neid sel korral ootab ees Hispaania.

1998. aasta Euroopa meister Holland alistas D-alagrupis 2:1 Poola, viigistas 0:0 Prantsusmaaga ning kaotas 2:3 Austriale, edasi pääsesid nad parima kolmanda koha tiimina. Kaheksandikfinaalis võitsid nad Cody Gakpo ühest ja Donyell Maleni kahest tabamusest 3:0 Rumeenia. Veerandfinaalis jäid hollandlased Türgi vastu kaotussseisu, aga nad keerasid Stefan de Vrij ja Mert Müldüri omavärava abil kohtumise 2:1 enda kasuks.

Kolm suve tagasi esmakordselt EM-i finaali pääsenud ja seal kaotanud Inglismaa kuulus C-alagruppi, kus nad alistasid Jude Bellinghami väravast 1:0 Serbia ning seejärel viigistasid 1:1 Taaniga ja 0:0 Sloveeniaga. Kaheksandikfinaalis olid nad veel normaalaja 95. minutil Slovakkia vastu taga 0:1, aga seejärel viis Bellinghami värav matši lisaajale ning seal tõi meeskonnale võidu Harry Kane’i tabamus. Ka veerandfinaalis jäid inglased Šveitsi vastu tagaajaja rolli, kuid Bukayo Saka 80. minuti õnnestumine tõi tabloole viigiseisu, mis püsis seal lisaaja lõpuni. Penaltiseerias jäid jalgpalli sünnimaa mehed peale 5:3.