Mitmekülgne Kovalov alustas oma profikarjääri kodumaal Ukrainas Južnõi Himik’i meeskonnas, kus mängis viiel järjestikusel hooajal aastatel 2015-2020. Edasi liikus ta Kiievi-Basket meeskonda, kus mängis kahel hooajal nii Ukraina kõrgliigas kui ka FIBA Europe Cup sarjas. 2022. aasta kevadel siirdus Kovalov Hispaania tugevuselt 3.liigasse Rioverde Clavijo meeskonda, kus kuue mänguga kogus keskmiselt 9,2 punkti ja 2 lauapalli. 2022/23 hooajal Leedu kõrgliigas Pieno Žvaigždes meeskonnas kogus ukrainlane 28 mänguga keskmiselt 4,8 punkti ja 3,5 lauapalli.

Siinsele publikule on Kovalov tuttav möödunud hooaja Viimsi meeskonnast, kus ta 19 mänguga sai kirja keskmiselt 18,3 punkti ja 9,3 lauapalli. Detsembris püstitas Kovalov Valmiera GLASS VIA vastu oma karjääri rekordid nii punktides (32 puntki) kui ka lauapallides (18 lauapalli). Edukas hooaja esimene pool viis Kovalovi hooaja teiseks pooleks Jaapani kolmandasse liigasse, Yokohama EX meeskonda Tokyos, kus kaheksa mänguga kogus 24,8 minuti jooksul 13,5 punkti ja 7,4 lauapalli.

Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula kommenteeris valikut järgmiselt: „Kovalev on eelmisest hooajast tuttav mees. Tegemist on mitmekülgse eesliini mängijaga, kel hea liikuvus ja oskused perimeetril ning piisavalt juba kogemusi erinevates liigades. Usun, et kui saame ta füüsiliselt varasemast veel paremasse vormi, siis võib Artem väga suureks abiks olla kõikides liigades, kus mängime.“

Kalev/Cramo meeskonnal on 9. juuli seisuga paigas peatreener Rannula ning mängijad Hugo Toom, Gregor Kuuba, Leemet Böckler, Tanel Kurbas, Kregor Hermet ja Artem Kovalov. Ühistreeningutega alustatakse augusti alguses.