Asetuseta jäänud Laura Rahnel ja Helena Narmont kohtusid teisipäeval ja Narmont oli vaatamata heale algusele see mängija, kes lõpuks kaheksa hulka ei jõudnud – Rahnel võitis 1:6, 6:1, 6:3. Terve turniiri jooksul serviga hädas olnud Rahnel sai alates teisest setist sellega siiski hakkama ja Narmont eksis tõrjel liiga palju - mängiti huvitavaid tagajoonepunkte, kus mõlemal olid oma võimalused, kuid kokkuvõttes otsustas see, et otsustava seti seisult 3:3 suutis Rahnel taseme säilitada, samas Narmonti mäng ebaõnnestus.

„Serv läks paremaks, aga ta on ikka korrast ära,“ tunnistas Rahnel. „Ma ei teagi põhjust, arvan, et see on mentaalne probleem. Tagajoonel mängisin siis hästi, kui sain ise initsiatiivi, aga samas tundsin, et üsna tihti jäin surve alla.“ Kergemaks Rahnelil ei lähe, sest veerandfinaalis ootab esimesena asetatud Elena Malõgina, kes ettearvatult kindlalt alistas Anett Schuttingu 6:1, 6:2.

Teine põnev mäng oli Valeria Gorlatši ja Elisabeth Iila (3) vahel. Jällegi kohtumine, kus asetust ei saanud arvestada, pigem oli kerge soosik Gorlatš. Ta tõestaski seda esimeses setis, aga teises jäi tagaajaja ossa. Lõpuks otsustas tie-break, kus Gorlatš suutis 8:6 võidu välja võidelda ja lõpptulemuse 6:1, 7:6.

„Vastane mängis väga hästi, ta sai mu madalate lõigetega hakkama. Eriti teises setis ta peaaegu üldse ei eksinud. Pigem võitsin tahtejõu kui taktikaga,“ ütles Gorlatš. „Ma sain teda aeg-ajalt jooksutada, aga ta liikus päris hästi ja mina pidin palju rohkem kaitsma kui tema.“ Mullustel meistrivõistlustel oli Gorlatš vahetult pärast lapsepuhkuselt naasmist suurest eduseisust kaotanud Grete Gullile, aga täna ta ei andnud vastasele võimalust murranguks.

„Olen sel aastal füüsiliselt pisut parem, aga eelkõige mentaalselt parem,“ selgitas Gorlatš.

Ka Gorlatšil ei lähe veerandfinaalis kergemaks, sest ta kohtub mulluse finalisti Anet Angelika Koskeliga (6), kes täna võitis Hanka Mühlbergi 6:1, 7:5. Õhtupoolikul selgus, et üks mäng veel pakkus intriigi, nimelt alistas Polina Ramenskaja Andrea Rootsi (4) 6:4, 2:6, 6:4. Eesti üks paremaid noormängijaid, 14-aastane Nora Olivia Adamson sai hoolimata 2:6, 1:6 kaotusest hea kogemuse kohtuda tiitlikaitsja Maileen Nuudiga (2).

Meeste üksikmängust oli Johannes Seeman (4) täna hädas Gleb Paškoviga, kui võitis vaid 5:7, 6:3, 6:4. Seeman on ka viimasel ajal üksikmängus vähe võistelnud, sest ITF-i turniiridel keskendub ta nüüd paarismängule. Ülejäänud favoriidid võitsid kindlalt: Kristjan Tamm (1) Robin Rait Rikbergi 6:1, 6:0, Markus Mölder (2) Kevin-Kristjan Uba 6:1, 6:1, Siim Troost (3) Villem Aadamsoo 6:0, 6:2 ja Robin Parts (5) Arthur Reinfeldti 6:2, 6:0.

Teisipäeval peeti ka naiste ja meeste paarismängude poolfinaalid. Meestest on ilmselge soosik paar Johannes Seeman/Siim Troost (1), kes on võitnud ITF-i turniiri ja lisaks nii koos kui teiste paarilistega finaali jõudnud. Kuid tänane poolfinaal näitas, et päris lihtsalt see võit ei tule, sest Henry Ink/Samuel Mandelkorn alistati vaid 6;4, 6:4. Finaalis kohtuvad Seeman/Troost teisena asetatud Aleksandr Kvitš/Carl Bret Parkoga, kes võitsid Villem Aadamsoo/Robert Raagi (4) 4:6, 6:4, 6:3.

Naiste paarismängus näitasid klassi Nuudi ja Anna Maria Tottrup (1), kes võitsid Gorlatši ja Anett Schuttingu 6:1, 6:3. Kolmekordsed meistrid Koskel/Narmont (3), kes juba veerandfinaalis olid võidule vaatamata pisut ebakindlad, sattusid hätta Iila/Gerda Reinaruga. 2018-2020 aasta meistrid juhtisid veel 5:3, aga siis nende mäng lagunes ja Iila/Reinaru võitsid 7:5, 6:1.

Seega saame naiste paarismängus uued meistrid, sest isegi Nuudi pole selle mänguliigis kulda saanud, tal on tiitlid üksikmängus ja segapaarismängus.

Täna jätkuvad mängud Tallinna Kalevi Tenniseklubis, õhtul kl 20 toimub samas traditsiooniline tennise mälumäng Heino Raiveti juhtimisel.