Itaallane Sinner võitis avaseti neutraalse lipu all võistleva Medvedevi vastu 7:6 (7), aga kaotas järgmise 4:6. Kolmas sett kuulus Medvedevile 7:6 (4), aga Sinner suutis neljanda seti 6:2 võiduga seisu viigistada. Otsustava vaatuse võitis Medvedev 6:3. Põnevusmatš kestis kokku kolm tundi ja 54 minutit.

Tänavu Austraalia lahtistel triumfeerinud Sinneri jaht karjääri teise suure slämmi tiitlini sai selleks korraks läbi. Medvedev, kel on all üks US Openi võit, kordas poolfinaali jõudmisega oma seni parimat saavutust Wimbledonis.

Poolfinaalis ootab Medvedevit ees kas hispaanlane Carlos Alcaraz (ATP 3.) või ameeriklane Tommy Paul (ATP 13.). Alcaraz juhib käimasolevat matši settidega 2:1.

Kolmapäeval selguvad kaks viimast poolfinalisti. Omavahel kohtuvad itaallane Lorenzo Musetti (ATP 25.) ja ameeriklane Taylor Fritz (ATP 12.) ning austraallane Alex de Minaur (ATP 9.) ja serblane Novak Djokovic (ATP 2.).

Vekic jõudis esmakordselt poolfinaali

Naiste turniiril kindlustas esimesena koha nelja parema seas horvaatlanna Donna Vekic (WTA 37.). 28-aastane tennisist jõudis karjääris esimest korda suurel slämmil poolfinaali.

Vekic seljatas veerandfinaalis 5:7, 6:4, 6:1 skooriga Uus-Meremaa tennisisti Lulu Suni (WTA 123.). Artikli ilmumise ajal on käimas teine veerandfinaal Emma Navarro (USA; WTA 17.) ja itaallanna Jasmine Paolini (WTA 7.) vahel.

Kolmapäeval kohtuvad omavahel lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 14.) ja tšehhitar Barbora Krejcikova (WTA 32.) ning Kasashtani esindav Elena Rõbakina (WTA 4.) ning ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 21.).