Eesti korvpallikoondis teenis 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste C-alagrupis ühe võidu, sest nad alistasid 94:62 Suurbritannia. Jukka Toijala ja Kalev Kruus meenutasid Betsafe’i podcastis toonast suurturniiri.

Sealjuures Eesti alustas turniiri kolme kaotusega, enim jäi Toijalat kripeldama teises matšis saadud 73:74 kaotus Ukrainale. Sealjuures sinisärgid oli kaks minutit enne kohtumise lõppu peal 73:70. „Üks [Kristjan] Kitsingu [mööda läinud] layup. Üks [Henri] Drelli kulp, mida [Maik] Kotsar ei näinud ja pall kukkus võõra mehe kätte,“ hakkas nüüdseks endine koondise peatreener loetlema olukordi.

„Ja siis üks [Kerr] Kriisa kolmepunktivise,“ viitas peatreener olukorrale, kus 73:74 seisult viskeliigutuse teinud Kriisale tehti kaheksa sekundit enne normaalaja lõppu viga, aga vilemehed sealt kolme vabaviset ei määranud. „Aastaid hiljem tunnistas FIBA kohtunike juht, et seal oli kolm[e] punkti [vise]. FIBA kohtunike pealik tuli Malagas hommikusöögilauda ja ütles, et ma pean vabandama - teilt võeti võit ära.“

(Olukord videos alates 1.57,45)