Tänavustel Euroopa meistrivõistlustel on tosinast kaheksandikfinaalist ja veerandfinaalist viis läinud lisaajale. Ent neljal korral poole tunni jooksul võitjat ei selgunud ning edasipääs otsustati penaltiseerias. Ainus lisajaal otstustatud kohtumine oli Hispaania ja Saksamaa matš, kus Mikel Merino skooris 119. minutil 2:1 võiduvärava.

Enne poolfinaali Prantsusmaaga toimunud pressikonverentsil polnud Hispaania peatreener Luis de la Fuente kindel, kas EM-idel läheb üldse lisaaegu vaja. „Sellistel nõudlik turniiridel nagu Euroopa meistrivõistlused peaks võib-olla lisaajad ära kaotama,“ arutles 63-aastane juhendaja.

Peatreeneri meelest pole küsimus selles, et lisaaegadel on meeskonnad hooti väga ettevaatlikud ning poole tunni jooksul toimub mõnikord päris tuim palliveeretamine. De la Fuente silmis on murekoht mängijate koormus.

„Võib-olla poolfinaalis või finaalis võiksid lisaajad jääda, kuid jutt on varasematest ringidest. See tuleks kasuks ka vaatemängule, sest mängijad oleksid värskemad ja mängiksid turniiri otsustavas faasis paremini,“ rääkis ta.

Sarnast mudelit kasutatakse Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel Copa América, kus viigiliselt lõppenud veerandfinaalile, poolfinaalile ja kolmanda koha matšile järgneb kohe penaltiseeria. Lisaaega mängitakse seal ainult finaalis.

Mängu Saksamaa tegi Hispaania kuus vahetust, mistõttu liialt väsinud ei tohiks nende meeskond olla. „Loevad ainult võidud. Eriti praeguses faasis on võitmine ainuke tähtis asi. Tahame mängida head jalgpalli, aga samas tahame mängida ka pragmaatilist jalgpalli,“ ütles de la Fuente.

Hispaania ja Prantsusmaa vaheline EM-poolfinaal algab Eesti aja järgi kell 22.