Matš algas kohe tempokalt. Kuigi esimesed ohtlikumad momendid lõi Hispaania, läks kohtumist 9. minutil juhtima Prantsusmaa. Kylian Mbappe leidis sööduga üles Randal Kolo Muani, kes peaga palli võrku lükkas. Hispaania jätkas ründavalt ja 21. minutil viigistas Lamine Yamal ilusa kauglöögiga seisu. Kõigest neli minutit hiljem viis Dani Olmo hispaanlased 2:1 juhtima. Punasärkide eduseisul avapoolaeg ka lõppes.

Teine poolaeg enam väravaid ei toonud. Prantslased ründasid küll rohkem ja omasid enam väravavõimalusi, aga hispaanlaste kaitse seisis kindlalt. Nii võitis Hispaania matši 2:1.

Teise finalisti selgitavad kolmapäeval Holland ja Inglismaa. Kohtumine algab kell 22.

Eelvaate leiab blogi alt.

Kumbki koondis pole tänavusel EM-il kaotusekibedust tundnud. 1964., 2008. ja 2012. aasta Euroopa meister Hispaania võitis täiseduga B-alagrupi, kus nende kaaslasteks olid Itaalia, Horvaatia ja Albaania. Kaheksandikfinaalis Gruusiaga jäid hispaanlased Robin Le Normandi omaväravast kaotusseisu, aga Rodri, Fabian Ruizi, Nico Williamsi ja Dani Olmo tabamuste najal võtsid nad lõpuks kindla 4:1 võidu.

Poolfinaalis lülitas La Roja välja turniiri korraldaja ja ühe suursoosiku Saksamaa. Õhtu täht oli Dani Olmo, kes viis Hispaania 52. minutil juhtima. Ehkki sakslaste hiline viigivärav viis matši lisaajale, siis 119. minutil tegi Dani Olmo eeltööl Mikel Merino 2:1 võidutabamusele.

1984. ja 2000. aastal EM-tiitlid võitnud Prantsusmaa alistas D-alagrupi avamängus 1:0 Austria, järgmises kahes matšis viigistasid nad 0:0 Hollandiga ja 1:1 Poolaga. Sealjuures austerlased lõi kohtumises omavärava ning Poola vastu said prantslased värava penaltipunktilt.

Sama rütm jätkus kohamängudes. Kaheksandikfinaalis seljatas Les Bleus Jan Vertongheni omavärava abil 1:0 Belgia ja veerandfinaalis 0:0 päädinud kohtumise järel penaltitega Portugali. Nii on peatreener Didier Deschampsi käe all mängiv meeskond tänavusel turniiril viies mängus 480 minutiga sahistanud võrku vaid kolmel korral, millest kaks tabamust olid vastaste omaväravad ja üks Kylian Mbappe õnnestunud 11 meetri karistuslöök.

Hispaania ja Prantsusmaa on varem korduvalt Euroopa meistrivõistluste play-offis kohtunud. Neist kõige kaalukam mäng toimus 1984. aasta finaalis, kus prantslased võtsid Michel Platini ja Bruno Bellone tabamustest 2:0. Viimati võtsid kaks koondist EM-il mõõtu 2012. aastal, mil kulla suunas liikunud Hispaania jäi veerandfinaalis Xabi Alonso kahe tabamuse abil peale 2:0.