Hispaania jalgpallikoondise kapteni Alvaro Morata sõnul on väga tõenäoline, et ta teeb juulis rahvusmeeskonna eest oma viimase(d) matši(d) ja peale seda keskendub 31-aastane vutiäss ainult klubijalgpallile. „Ma ei taha sellest palju rääkida, aga see on siiski päris tõenäoline,“ rääkis ajalehele El Mundo Morata, kelle sõnul on koondises mängimine kohati vaimselt väga raske.

Ründaja tõi näite veerandfinaalmatšist Saksamaaga. Algselt teatas UEFA infosüsteem, et Morata sai kohtumise lõpus pingil olles kollase kaardi, millega ta oleks pidanud poolfinaalmängu Prantsusmaaga vahele jätma. Hiljem selgus, et Morata siiski kaarti ei saanud ning mängukeeld teha ei ohusta. Kapteni osalus võiks fännidele olla hea uudis, aga..

„Mõned inimesed ütlesid: „Ma soovin, et nad annaksid talle selle kollase“ või „Me mängime ilma temata paremini“. Seda olukorras, kus me võitsime matši!“ ei mahtunud Moratale inimeste kurjus pähe.

Morata on karjääris esindanud Madridi Reali, Torino Juventust, Londoni Chelseat ning alates 2019. aastast kannab ründaja Madridi Atletico vormi. Sealjuures on ta erinevate klubide fännidel kõvasti hambus, sest suured üleminekusummad ajasid ootused lakke, aga loodetud väravatesadu Morata endaga kaasa ei toonud.

„Olen õnnelik, kuid mõnikord on seda kõike minu jaoks liiga palju,“ ütles Morata, kes enda sõnul oli väljaspool Hispaaniat õnnelikum. „Absoluutselt. Olen seda mitu korda öelnud. Eelkõige sellepärast, et välismaal austatakse mind. Hispaanias pole austust millegi ega kellegi vastu.“