Naiste paarismängu veerandfinaalis läksid kokku mullused finalistid Grete Gull/Laura Rahnel ja Anet Angelika Koskel/Helena Narmont. Mullu võitsid finaalis heatasemelise mängu Gull/Rahnel, kuid täna oli tulemus vastupidine.

Koskel alustas esimest geimi kolme topeltveaga ja tiitlikaitsjad pääsesid 2:0 ette, siiski said Koskel/Narmonti seti kätte. Teises setis oli palju huvitavaid pallivahetusi, kuid sageli ei lõppenud need põnevad punktid äralöögi, vaid hoopis lihtveaga. Koskel/Narmont olid juba edule lähedal, kui neil oli teises seti seisul 3:1 kasutada geimpall, aga oma serv läks taas ära ja seejärel võitsid seti 6:4 hoopis Gull/Rahnel.

Otsustavas setis olid Koskel/Narmont kindlalt paremad. Lõpptulemus 6:4, 4:6, 6:0 mulluste hõbemedaliomanike, ent aastatel 2018-2020 meistriks tulnud Koskel/Narmonti kasuks. „Enam-vähem saime hakkama, kuid kvaliteet kõige parem polnud,“ tunnistas Koskel. „Lihtvigu oli liiga palju, aga kolmandas setis saime siiski rütmi kätte. Ega me pärast teist setti pead norgu lasknud, läksime otsustavas kindlalt peale ja julgustasime teineteist.“

Koskel naeris küsimuse peale, et kui tiitlikaitsjad on alistatud, kas siis turniirivõit juba käes? „Kindlasti mitte! Kõvasti on tööd vaja teha, et järgmised vastased ka ära võita.“

Koskel/Narmonti vastased poolfinaalis on teisena asetatud Elisabeth Iila/Gerda Reinaru, kes pidid täna vähem vaeva nägema, kui alistasid Katarina Brit Eskeni ja Loore Kulli 6:2, 6:3. Esimesena asetatud Maileen Nuudi/Anna Maria Tottrup jäid algul hätta noorte paariga Hanka Mühlberg/Kätriin Reinvald, kuid alates esimese seti keskelt said mängu käima ja võitsid 7:5, 6:0. Nende vastased on poolfinaalis Valeria Gorlatš/Anett Schutting.

Meeste paarismängus võinuks oodatud duell olla Johannes Seeman/Siim Troosti kohtumine Robin Partsi ja Alexander Georg Mändmaga, kuid see mäng jäi Mändma vigastuse tõttu ära. Poolfinaalis kohtuvad Seeman/Troost Henry Ink/Samuel Mandelkorniga.

Teise asetusega Aleksandr Kvitš/Carl Bret Parko ei alustanud kindlalt, aga pöörasid mängu alates teisest setist enda kasuks ning alistasid Sten Hiiesalu/Jakov Tširkini 6:7, 6:2, 6:0. Kvitš/Parko kohtuvad poolfinaalis Villem Aadamsoo/Robert Raagiga (4).

Kuna vihma tõttu sai Tallinna Kalevi Tenniseklubi väljakutel täna mänge alustada alles kell 16.30, jäi pidamata suur osa üksikmängu avaringi kohtumisi. Mängisid vaid need, kellel ei olnud täna kavas paarismängu. Näiteks esimesena asetatud Elena Malõgina alistas Mia Elise Pinki ja Andrea Roots Kristella Vaikmäe.

Meeste turniiri esimene asetus Kristjan Tamm (2017 ja 2022. aasta meister) sai jagu Alex-Andre Ojassalust 6:2, 6:2. Suur hulk põnevaid mänge on kavas esmaspäeval, mil vähemalt ilmaennustuse põhjal vihma ei tohiks sadada.