Laupäevases poolfinaalis 72:59 Kameruni alistanud lätlased olid kodupubliku ees toimunud finaalis favoriidiseisuses, kuid kõik läks kihva juba esimesel veerandajal. Brasiilia alustas kohtumist 8:0 spurdiga. Kuigi lätlased suutsid lõunaameeriklaste esimese hoo peatada, tegid Brasiilia mängijad veerandaja lõpus veel teise ja veelgi vägevama 19:0 spurdi, millega kasvatati eduseis 23-punktiliseks.

Teist veerandaeg 11:34 kaotusseisust alustanud Läti korvpallurid suutsid end mingil määral koguda, vähendades järgneva kümne minutiga kaotusseisu 16-punktliseks. See jäigi lõunanaabrite mängu helgeimaks momendiks. Kolmanda veerandajaga käristasid brasiillased eduseisu taas suuremaks ja nõnda mindi viimasele neljandikule vastu 72:46 juhtimisel.

Mängu neljandast veerandajast kujunes lõppskoori vormistamine. Brasiilia sõidab Pariisi olümpiamängudele 94:69 võiduga, Läti peab suurvõistlust aga kodust jälgima. Mäletatavasti alistasid lätlased veel möödunud suvel toimunud MM-il Brasiilia 104:84.

Brasiilia koondise resultatiivseimaks tõusis Bruno Caboclo, kes viskas 21 punkti ja noppis neli lauapalli. Läti koondise poolelt kogus Rihards Lomažs oma saldosse 15 punkti ja viis lauapalli, Rolands Šmits ja Artūrs Žagars lisasid omaltpoolt 14 silma.

Pühapäeva õhtul selguvad veel kolm viimast koondist, kes teenivad koha Pariisi olümpiamängude korvpalliturniirile. Horvaatia mängib otsustavas mängus Kreekaga, Hispaania Bahamaga ja Leedu Puerto Ricoga.