Šveits kaotas eile õhtul peetud veerandfinaalis Inglismaale penaltiseeria järel 3:5.

Šveitslased asusid seejuures veerand tundi enne normaalaja lõppu Breel Embolo väravast 1:0 juhtima, kuid inglastel kulus vaid viis minutit, kui Bukayo Saka viigistas. Lisaajal olid paremad võimalused Šveitsil, kuid inglaste väravavahti Jordan Pickfordi neil üle mängida ei õnnestunud.

Penaltiseerias sai otsustavaks just Akanji löök, mille Pickford tõrjus, ning inglased pääsesid 5:3 võiduga poolfinaali.

Meedia on avalikustanud, et Pickfordi joogipudelile oli penaltiseeria ajaks kleebitud spikker, kus oli kirjas, kuhu vastasmängijad kõige tõenäolisemalt löövad.

Šveitsi peatreener Murat Yakin lohutas matši järel Akanjit ja soovitas tal eksimuse kiiresti unustada.

„Ma tänasin teda [Akanjit] suurepärase esinemise eest EMil ja ka selle eest, kuidas ta meeskonda juhtis, kuidas ta mängis. See oli tõesti kõrgeimal tasemel. Muidugi on kõigil sügav tühjus, sügav kurbus. Kuid see on selline kurbus, mille kõik peavad enda jaoks läbi töötama.“ lausus Yakin ja lisas: „Ilus asi on selle juures, et see oli kõigest üks jalgpallimäng.“

Tema sõnul saab meeskond EMilt lahkuda püstipäi, sest näidati head jalgpalli. Šveitslased olid alagrupiturniiri läbinud kaotuseta, viigistades ühtlasi Saksamaaga 1:1, ja alistasid kaheksandikfinaalis tiitlikaitsja Itaalia 2:0.