Kohtumist alustas teravamalt Holland, kuid vastase väravat lahti muukida ei suudetud. Minut minuti haaval paranes ka Türklaste mäng ja 35. minutil kandis surve vilja. Nurgalöögi järel kerkis võimsalt õhku neli türklast, kellest kõrgeimale Samet Akaydin, kes suunas palli Hollandi väravavahi Bart Verbruggeni seljataha. Avapoolaeg lõppes Türgi 1:0 eduseisus.

Teisel kolmveerandtunnil Holland aktiviseerus, kuigi suurepäraseid võimalusi avanes ka türklastel. Kohtumise 56. minutil teeniti 26 meetri pealt karistuslöök, mille saatis värava poole Arda Güler. Verbruggen tegi fantastilise tõrje ja tõi palli posti kõrvalt ära, päästes oma meeskonna halvimast.

Poolaja keskel algas Hollandi turmtuli, mis kulmineerus kahe väravaga. Mängu 70. minutil kerkis lühidalt lahti mängitud nurgalöögi järel õhku De Vrji, kes viigistas mänguseisu. Kuus minutit hiljem tabas türklaseid järgmine külm dušš, kui suure segaduse järel koksas värava ees palli võrku turniiri neljanda värava löönud Cody Gakpo.

Türgi pani Hollandi juhtvärava järel peale marulise surve ning korduvalt oldi lähedal viigile, kuid tulpidemaa mehed pääsesid. Kuue lisaminuti järel vilistas kohtunik mängu lõppenuks ja Holland tagas kohe poolfinaalis, kus kohtutakse Inglismaaga.

Otseblogi:

Enne mängu:

Türgi jalgpallikoondis loodab korrata 2008. aasta edu, mil pääseti vana maailma tšempionaadil poolfinaali. Tänavusel EM-il on türklased teeninud kolm võitu ja ühe kaotuse. Alagrupiturniiril alistati Gruusia 3:1, Tšehhi 2:1 ja kaotati Portugalile 0:3. Turniiri kaheksandikfinaalis seljatati vastu kõiki ootusi Austria 2:1.

Hollandi masinavärk on Saksamaal toimuval EM-il tõrkunud, kuid kaheksandikfinaalis Rumeenia vastu saadi püss paukuma. Kõnealuses 3:0 võidumängus sai kahel korral jala valgeks Donyell Malen, hollandlaste avavärava eest kandis hoolt Liverpooli staar Cody Gakpo. Alagrupiturniiril teenis Holland neli punkti, mis andis neile Austria ja Prantsusmaa järel kolmanda koha: Poola alistati 2:1, Prantsusmaaga mängiti 0:0 viiki ja Austriale kaotati 2:3.

Türgi koondise ridades ei saa laupäeval väljakule tulla Austria vastu kaks väravat löönud keskkaitsja Merih Demiral, keda UEFA karistas poliitilise žesti tegemise eest kahe mängu pikkuse keeluga.

Holland ja Türgi läksid omavahel viimati vastamisi 2021. aastal MM-valiksarjas, kus mõlemad koondised olid koduväljakul võidukad. Türgi alistas Istanbulis tulpidemaa koondise 4:2 ja Holland oli teises kohtumises parem koguni 6:1.