Kui algselt teatas UEFA infosüsteem, et Morata, kes vahetati Hispaania ja Saksamaa veerandfinaalis teise poolaja lõpus välja, sai lisaajal pärast hispaanlaste löödud 2:1 võiduväravat kollase kaardi, siis nüüd lükati see informatsioon ümber.

Kuna Madridi Atletico ründaja oli ka kaheksandikfinaalis Gruusiaga hoiatuskaardi saanud, oodanuks teda teise kollase puhul mängukeeld.

Saksamaa väljaande Spiegeli teatel kustatati Morata kollane kaart sakslastega mängust alles laupäeval. Kohtunikud isegi ei hoitanud Moratat hispaanlaste võiduvärava järel, kollase kaardi andmisest rääkimata.

Hispaania meeskond läheb teisipäevases poolfinaalis vastamisi Prantsusmaaga. Hispaanlased ei saa selles kohtumises kasutada paremkaitsjat Dani Carvajali, kes sai eile lisaaja lõpus teise kollase kaardi, ja keskkaitsjat Robin Le Normandi, kes hankis Saksamaaga mängus samuti kollaste kaardi.