Montenegros toimunud Rugby Europe olümpiaragbi teise konverentsi turniiri esimest päeva alustas Eesti koondis üliedukalt. Esimeses mängus võideti Sloveeniat skooriga 21:14 ning hea hoog püsis päeva lõpuni, sest oma grupis suudeti üle mängida ka Bosnia ja Hertsegoviina 17:7 ning koduplatsil alistada Montenegro duubelvõistkonna 52:0. Sellega võttis Eesti oma alagrupis kindla võidu.

Teisel päeval aga Eesti koondise hoog enam ei pidanud, sest poolfinaalis kaotati Slovakkiale 0 :10 ning taaskohtumisel Sloveeniaga 12:14. Ehk siis lõpptulemusena tuli Eesti seekord ülinapilt oma konverentsi neljandaks.

Ragbikoondise kapteni Ardi Orgusaare hinnangul näitab ka napilt poodiumikohast ilma jäämine siiski paranenud taset. Sloveeniat pole Eesti suutnud oma konverentsis veel kunagi võita ning samuti pole õnnestunud üheltki turniirilt tulla tagasi kolme tugeva võiduga. „Ehk siis tegelikult oli Eesti koondise neljas koht Euroopa olümpiaragbi meistrivõistlustel meie senine rekord ning motivatsioon, millele tulevikus ehitada,“ ütles Orgusaar.

15.-16. juunil toimunud Euroopa olümpiaragbi meistrivõistluste turniiril mängisid lisaks Ardi Orgusaarele Eesti koondise koosseisus Pavel Prokopenko, Marten Martinson, Martin Jürgenson, Ott Krusell, Andres Küüsmaa, Erich Ehte, Rasmus Toompere, Roland Kalso, Raimond Võigas, Tanner Saar ja Ardo Kuus.

Aga mis tunne on päriselt olümpiaragbi mängus platsil olla? Eesti – Slovakkia poolfinaali vilistanud kohtunik Samuel Grando jagas Instagramis oma kehakaamera salvestust mängust, mis annab vaatajake tunnetuse olümpiaragbi adrenaliinist ja intensiivsusest: