Kohtumise avapoolaeg kulges äärmiselt võimaluste vaeselt. Prantsusmaa tegi Portugali värava suunas kolm pealelööki, Portugal kaks. Ükski neist väravavahile suuremat probleemi ei tekitanud.

Teisel poolajal läks lahti tulevärk. Järjestikused võimalused avanesid Portugali poolelt Bruno Fernandesil ja Vitinhal, kuid Prantsusmaa puurilukku Mike Maignani üle mängida ei suudetud. Omad võimalused avanesid ka prantslastel. Neist parim Kolo Muanil, kelle 66. minuti pommlöögile said Portugali kaitsemängijad viimasel hetkel jala vahele. Kohtumise normaalaeg lõppes 0:0 viigiga ja mäng jätkus penaltiseerias.

Ka penaltiseerias avanesid Portugalil omad šansid, kuid jätkuvalt ei suudetud palli võrku saata. 108. minutil lõi Joao Felix küljevõrku ning lisaaja viimastel sekunditel sai heast kohast löögile Bruno Mendes. Nõnda olid tablool nullida ka lisaaja järel, mistap selgitas poolfinaali pääseja penaltiseeria.

Seal langes Portugali patuoinaks Felix, kes saatis kolmanda lööjana penalti posti. Kuna Prantsusmaa poolelt olid kõik lööjad täpsed, kindlustati 5:3 seeriavõiduga koht poolfinaalis, kus kohtutakse järgmisel teisipäeval Hispaaniaga.

Blogi:

Enne mängu:

Mõlemad koondised on koha veerandfinaalis taganud üle kivide ja kändude. Portugal lõpetas alagrupiturniiri Türgi, Gruusia ja Tšehhi ees esikohal. Seejuures tunnistati viimases mängus EM-i debütandi Gruusia 2:0 paremust. Kergelt ei kulgenud ka portugallaste kaheksandikfinaal, kus penaltiseeria järel seljatati Sloveenia.

Prantsusmaa läbis alagrupiturniiri ühe võidu, viigi ja kaotusega, millega saadi Austria järel ning Hollandi ja Poola ees teine koht. Veerandfinaalis oldi 1:0 parem Belgiast. Märkimisväärne on fakt, et Prantsusmaa pole senise nelja mänguga löönud mängust ühtegi väravat: Austriat ja Belgiat võideti vastase omaväravast, Hollandiga mängiti väravateta viiki ja Poola vastu lõppenud 1:1 viigimängus tegi penaltipunkti tagant skoori Kylian Mbappe.

Portugal ja Prantsusmaa on pärast portugallaste võiduga lõppenud 2016. aasta EM-i finaali kohtunud pallimurul kolm korda. 2020. aasta Rahvuse liigas lõppesid omavahelised mängud 0:0 viigi ja Prantsusmaa 1:0 võiduga. 2:2 viiki mängiti ka 2021. aastal EM-i alagrupiturniiril.