Roose ületas küll maailmarekordit tähistava joone (2710 m) pealtnäha mängleva kergusega, kuid lõpus eestlane väsis ning 80 meetrit enne finišit ka paraku kukkus. Roose vinnas ennast seejärel tagasi köiele ja tegi distantsi lõpuni, kuid Guinnessi rekordite raamatusse ta oma nime kukkumise tõttu kirja ei saa.

Pärast uskumatut saavutust avaldas Roose pressiteate vahendusel: „Tunnen end „Jaantastiliselt“, olen üliõnnelik, natuke väsinud ja kurnatud. Aga poisid, ma tegin ajalugu! Kõndisin 3,6 kilomeetrit üle Messina väina! See oli pikk jalutuskäik, algusest lõpuni üllatusi täis, raskusi oli, aga ilm oli hea! Ootasin rohkem tuult.“

Vahemere kitsas kanal eraldab Itaalia Calabria piirkonda Sitsiilia saarest ja antiikajast alates on idee Messina väina ületamisest tundunud sama fantastiline kui iidne müüt, et merekoletised loovad selle pööriseid. Roose eesmärk on teha see ületamine reaalsuseks ja kõndida üle kahe terastorni, Messina püloonide vahele paigaldatud tasakaaluliini.

„Väinal on ajalooline ja kultuuriline tähtsus, mis ulatub tuhandete aastate taha, samuti on sealne loodus erakordselt ilus,“ ütles Roose. „Kombineerige see muutlike ilmastikutingimuste ja tugevate merevooludega ning tõenäoliselt pakub see slackline’i piiride avardamiseks unikaalse ja tähendusliku võimaluse,“ lisas ta.

Kolmapäeval, 10. juulil 2024 tõusis Roose mandrilinnas Villa San Giovannis Santa Trada ankurduspunkti, 265-meetrise torni, mis ületab Itaalia kõrgeima pilvelõhkuja kõrgust. Kell 08.45 astus ta slacklinele, et alustada ülekõndi vaid 1,9 cm laiusel liinil, mis on pikem kui 30 jalgpalliväljakut.

Lõpuks, pärast slackline’i madalaimal lõigul, 100 meetri kõrgusel veepinnast kõndimist, alustas Roose viimast etappi, kus tõusis 130 meetri kõrgusele Sitsiilia Torre Faro torni lõpp-punkti, kuhu ta jõudis kell 11.42.

Vaid 80 meetrit enne finišit kukkus Roose slackline’ilt alla. Vaatamata sellele, et läbitud distants ületas varasema maailmarekordi 2710 meetrit, nõuavad spordiala reeglid uue rekordi kinnitamiseks distantsi täielikku läbimist ilma kukkumiseta. Seega muutis tema kukkumine viimasel osal kehtetuks selle, mis oleks olnud märkimisväärne uus maailmarekord.

Jaan Roose (32) on kolmekordne maailmameister ning esimene ja ainus sportlane, kes on teinud tasakaaluliinil topeltsalto. Red Bulli sportlane on varem saavutanud arvukalt esikohti ja maailmarekordeid ning ta on demonstreerinud oma oskuseid Hollywoodi filmides ja laval, kuid ta pole kunagi varem üritanud teha midagi nii julget ja nõudlikku kui Messina väina ületamine.