Tiitlikaitsja Argentina läks kohtumist juhtima Lisandro Martinezi 35. minuti väravast. 62. minutil oli Ecuadoril kasutada penalti, aga Enner Valencia lõi posti. Teisel lisaminutil jõudis Ecuador tänu Kevin Rodriguezi tabamusele siiski sihile.

Võitja otsustas penaltiseeria. Argentina esimene lööja, kapten Lionel Messi, otsustas Panenka-penalti kasuks, aga tabas latti. Seejärel realiseeris Argentina kõik neli penaltit. Kangelaseks tõusis taas nende väravavaht Emiliano Martinez, kes tõrjus nii Angel Mena kui ka Alan Minda ürituse. Argentina jäi penaltiseerias peale 4:2.

Mängu tipphetked:

Ka 2022. aasta MM-il suurepärast tööd teinud Martinez on tema vastu koondisesärgis löödud 24 penaltist tõrjunud üheksa ja veel kolm lööki on mööda läinud. Seega on vastased suutnud realiseerida vaid pooled 11 meetri karistuslöögid.

Poolfinaalis läheb Argentina vastamisi Kanada - Venezuela paari võitjaga. Teise tabelipoole veerandfinaalides kohtuvad Uruguay - Brasiilia ja Kolumbia - Panama.