Kolme etapi järel juhivad Autoralli EM-sarja 56 punktiga Mathieu Franceschi (Škoda Fabia Rally2) ja tiitlikaitsja Hayden Paddon (Hyundai i20 Rally2). Kõrget kohta sihivad kindlasti ka sel hooajal seni kahel või kolmel rallil osalenud Simone Tempestini, Mikko Heikkilä. Mikołaj Marczyk (kõik kolm Škoda Fabia Rally2), Mads Østberg (Citroën C3 Rally2), Jon Armstrong (Ford Fiesta Rally2) ja Poolal MM-rallil säranud Mārtiņš Sesks (Toyota Yaris Rally2)

Oma sõna tahavad kindlasti kaasa öelda eelmisel nädalal Poola MM-etapil Rally2 arvestuses esinelikusse jõudnud Georg Linnamäe (Toyota Yaris Rally2) ja Robert Virves (Škoda Fabia Rally2), kes ideaalis jätaksid tänavuse meistritrofee Eestisse.

Kuid lisaks kiirusele võib sel korral kaarte ümber mängida ka ilm. Etapp algab reede õhtul Tartus toimuva linnakatsega, ent tõsisemaks võidusõiduks läheb laupäeval.

Kui hommikused Raanitsa ja Karaski kiirustkatsed sõidetakse kõigi märkide läbi kuivaga, siis lõunal ajal lubavad ilmateenistused juba sadu. Nii võib Raanitsa teisel, Karaski teisel ja Kanepi esimesel läbimisel (vastavalt 11.05, 12.03 ja 14.23) vihmasabinast pääsemine või sinna alla jäämine mõjutada aegu ühes või teises suunas.

Kui laupäeval on jutt vihmasabinatest, siis pühapäevaks lubatakse ka äikest. Kui päeva esimesed kolm kiiruskatset (kell 9.34 Otepää 1, 10.35 Kambja 1 ja 12.56 Otepää 2 ) toimuvad pigem märgades oludes, siis etapi kell 15.05 algav kulminatsioon ehk Kambja 21-kilomeetrine punktikatse läbimine võib kujunda erakordselt vaatemänguliseks, sest hetkeseisuga lubab ilmateade just selleks ajaks raju ja kõva sadu.