Kolmapäeval Gruusia 83:55 alistanud lätlased tulid kohtumisele vastu ülimalt suure favoriidina, kuid juba avaveerand näitas, et Filipiinide mängijad pole tulnud Riiasse nalja tegema. Esimese 10 minuti järel juhtisid Filipiinid 32:16 ja poolajapausile mindi Aasia riigi 54:38 eduseisus.

Ka teisel poolajal jätkus Filipiinide tulevärk. Kolmandal veerrandajal suurendati parimal juhul eduseis koguni 24-punktiliseks, viimasele neljandikule mindi vastu 77:56 juhtimise. Lätlased suutsid küll neljandal veerandajal kaotusseisu vähendada, kuid lähemale kui kaheksa punkti ei tuldud. Lõpusireeni kõlades sai Läti koondis šokk-kaotuse numbritega 80:89.

Filipiinide koondise parimaks tõusis kodustatud ameeriklane Justin Brownlee, kes viskas 26 punkti, noppis üheksa lauda ja jagas üheksa resultatiivset söötu. Lätlaste resultatiivseim oli Rodions Kurucs 18 punkti ja seitsme lauapalliga.

Läti lõpetas olümpia valikturniir alagrupi ühe võidu ja ühe kaotusega, millega kindlustati endale koht laupäevases poolfinaalis, sõltumata sellest, millise tulemusega lõppeb neljapäeval toimuv Filipiinide ja Gruusia vaheline mäng. Poolfinaalis lähevad lätlased vastamisi Brasiilia, Montenegro või Kameruniga. Pariisi olümpiale tagab koha vaid turniiri võitja.