Eesti kahe läbi aegade edukaima klubi vastasseis toob alati staadionile enim publikut. Eelmise aasta 28. juunil purustasid Levadia ja Flora Premium liiga publikurekordi, meelitades staadionile 3510 pealtvaatajat.

Sportlikust printsiibist põhjendab suurt publikuhuvi asjaolu, et Levadia ja Flora heitlusest on oodata tasavägist võitlust kolme punkti nimel. Maikuus toimunud Tallinna derbi juubelimängus sai Flora 3014 pealtvaataja ees 1:0 tulemusega 30. liigavõidu Levadia üle. Vaatamata sellele on Levadia edu suurima rivaali ees 10 võitu, sest nemad on liigaderbides peale jäänud 40 korda. Tasavägisusele viitab ka fakt, et ligi kolmandik (30 100-st) vaatustest on lõppenud viigiga. Tallinna derbi väravate vahe on samuti vaid seitsmeväravalise eduga (138:131) Levadia kasuks.

Viimase kahe ja poole hooaja jooksul on võistkonnad omavahel kõikide sarjade peale kohtunud 12 korda, selle aja jooksul on mõlema võistkonna suurim võit olnud kaheväravaline. Vaid veerand nendest kohtumistest on lõppenud skooriga, kus üks meeskond on teisest löönud kaks väravat rohkem. Ülejäänud üheksa vastasseisu on lõppenud maksimaalselt üheväravalise vahega. Kaheteistkümnest kohtumisest viis on võitnud Flora, neli Levadia (neist üks penaltitega 2022. aasta superkarikafinaalis) ja kolmes on lõpuvile järel olnud meeskonnad lahutamatud.

Kuigi võistkondade koosseisud muutuvad ajas, siis vastasseis jääb alati põhimõtteliseks. Tänavuse hooaja esimesele omavahelisele liigakohtumisele tuli Flora algkoosseisuga, kus kaheksa mängijat olid sünniaastaga 2000 või nooremad (eelmise hooaja mängudes Levadia vastu oli sama näitaja kolm, neli, neli ja viis). Vaatamata asjaoludele, et Levadia polnud enne kohtumist Floraga tänavu kordagi kaotanud ning omavahelise kohtumise eel oli meeskondade vahe 12 punkti, suutis Flora kange rivaali alistada.

Levadial on läbi aastate olnud Eesti jalgpallurite seas ka võõrmängijad ja –treenerid, kes saavad Eestis olles aru, et Levadia–Flora on siinse jalgpalli suurim vastasseis. Levadia praegune hispaanlasest peatreener Curro Torres on olnud erinevate sarjade peale juhendaja kuues Tallinna derbis ning ta on neist kaotanud vaid ühe. Levadia on võitnud Torrese juhendamisel pooled vastasseisud Floraga, kaks korda on hispaanlase ajastul lepitud linnarivaali vastu viigiga. „See on koht, kus sa saad näidata, et oled Eestis kõige parem,“ sõnas Tallinna FCI Levadia kapten Rasmus Peetson viimase Tallinna derbi eel.

Suurima Tallinna derbi kogemusega mängija on Flora ründaja Rauno Alliku, kes on Levadia vastu platsil käinud 48 korda. Talle järgnevad mängijakarjääri lõpetanud Vitali Leitan 43 ja Gert Kams 42 mänguga. Alliku järel on järgmise tegevmängijana enim kohtumisi Tallinna derbidest kirjas Konstantin Vassiljevil, kes on platsil käinud 28 kohtumises (18 Flora, 10 Levadia särgis). Mark Oliver Roosnupp ja Brent Lepistu (12 Flora, 12 Levadia eest) on mänginud 24 Tallinna derbit ning Rasmus Peetsoni nimel on 23 kohtumist Flora vastu.

Tallinna derbi ajaloo suurim väravakütt on Konstantin Nahk 11 tabamusega, talle järgnevad Rauno Sappinen, Konstantin Vassiljev ja Indrek Zelinski üheksa väravaga. Vassiljevi ja Sappineni järel on tegevmängijatest kolmas enim väravaid löönud mängija Rauno Alliku seitsme tabamusega.

Neljapäevase kohtumise eel on Levadia ja Flora liigatabeli kaks esimest ning nende vahe on taas 12 punkti. Levadia on kogunud 48 ning Flora 36 silma. Tänavu vaid korra kaotanud Levadial on neljapäeval võimalus jätkata viiemängulist võiduseeriat, Floral seitsmemängulist kaotuseta seeriat. Levadia on tänavusel hooajal löönud 47 ning lasknud kaheksa väravat, nende näitajatega juhitakse mõlemat arvestust. Flora on skoorinud 34 korda ning lasknud enda võrku 21 palli, millega ollakse teisel ja neljandal real vastavate näitajate arvestuses.

Seekordne Tallinna derbi on suunatud heategevusele, et koguda annetusi Minu Unistuste Päeva fondile, mis aitab raskelt ja krooniliselt haigetel lastel täita nende unistusi. Kodumeeskond Levadia annetab igalt eelmüügist ostetud piletilt kaks ja pool eurot ning piletikassast ostetud täispiletilt viis eurot Minu Unistuste Päevale. Lisaks tulevad oksjonile ka mitmete maailmastaaride originaalsed mängusärgid, mille kogu tulu läheb samuti heategevuseks. Oksjonil on näiteks Brasiilia superstaar Hulki, FC Barcelona ja Hispaania superstaar Pedri ning maailma parima naisjalgpalluri Aitana Bonmatí autogrammidega särgid.

101. Tallinna derbile saab pileti osta Piletitaskust. Kohtumise otsepilti vahendab ETV2, mille ülekanne algab neljapäeval kell 18.50.