Hommikul eelujumistes püstitas Salu ajaga 31,98 uue isikliku rekordi ning edenes seitsmenda ajaga poolfinaali. Õhtul toimunud poolfinaalis kärpis ta enda isiklikku rekordit veelgi, saades ajaks 31,80, mis viis eestlanna taas seitsmendana edasi.

„Enne starti käed värisesid, kuid kui vette hüppasin, siis oli väga mõnus tunne,“ sõnas Salu peale poolfinaali, kes mullu toimunud juunioride EM-il saavutas sel alal 37. koha.

„Finaaliks on veel varu, saan parandada enda veealust väljumist kui ka viimast viite meetrit. Proovin detailid klappima saada,“ lisas Salu Eesti Ujumisliidu pressiteate vahendusel.

Poolfinaalide kaheksa paremat mahtusid vähem kui poole sekundi sisse. Kiireimat aega näitas hispaanlanna Nayara Pineda Lopez (31,50), kellele järgnesid võrdset aega 31,59 näidanud Smilte Plytnykaite ja Martina Fanunza. Viimasena finaali viis tulemus 31,93.

Neidude 50m rinnuliujumise finaal peetakse homme õhtul kell 19.11.

Juunioride EM-il juba seitsmendat kuldmedalit jahtiv Eneli Jefimova osaleb seekord vaid 100 m rinnuliujumises. Selle distantsi eelujumised ja poolfinaalid peetakse 6. juulil ja finaal päev hiljem.