WPA ranking koondab vaid maailma suurimaid piljarditurniire ning Maldiividel oli maailma edetabeli paremik tugevalt esindatud.

Kokku oli turniiril 96 osalejat ning Team Estonia liige Denis Grabe oli tänu WPA edetabeli esikümne kohale turniiritabelisse paigutatud juba asetusega.

Grabe läbis kogu turniiri puhaste paberitega ja oli domineerivas rollis kõigis peetud matšides. Kõige nimekamatest vastastest pidi meie mängijale kaheksandikfinaalis lausa 2:10 tulemusega alla vanduma juuni alguses teistkordselt maailmameistriks kroonitud Fedor Gorst. Veerandfinaalis sai tulemusega 8:10 kaotusekibedust tunda Poola esindaja Daniel Maciol, kes on Eesti piljardihuvilistele eelkõige tuttav veebruaris Tallinnas toimunud Euroopa karikaetapi võiduga.

Poolfinaalis jäi tulemusega 6:10 Eesti piljardiprofile alla WPA edetabelis 13. kohta hoidev Poola esindaja Konrad Juszczyszyn. Ning finaalis oli Grabe vastaseks tema hea sõber ja reisikaaslane turniiridel, WPA ränkingu 7. positsioonil asuv kreeklane Alexander Kazakis.

Finaali algus läks Grabel suurepäraselt, kui ta pääses 6:1 ette. Tugeva võitlejana tuntud Kazakis jätkas visa vastupanu, kuid kümne võiduni mängitavas matšis jõudis esimesena „hillile“ ehk eelviimasele punktile - seisul 9:4 - Eesti piljardisportlane. Järgnev mäng käivitas aga draama. Grabe saavutas eduka avalöögi järel ka initsiatiivi selles mängus ning ühe kaitselöögi järel tabas kõik kuulid alates kuulist nr 3, sealhulgas 10-palli, mis tähistanuks turniirivõitu. Viimase kuuli tabamus oli aga planeeritust erinev ja valge kuul veeres auku. Punkt hoopis Kazakisele, kes jätkas tagaajamist ning suutiski viia mänguseisu viigini 9:9. Kreeklase ebaõnn otsustava mängu avalöögil lõppes valge kuuliga augus ning Grabe enam rohkem midagi lahtiseks ei jätnud. Ta tabas edukalt kõik laual olevad kuulid ning saavutas kohaliku aja järgi juba peale südaööd 3 tundi ja 45 minutit kestnud matšis 10:9 võidu ja ühtlasi turniirivõidu.

Grabe kommenteeris oma tulemust järgmiselt: „Mängisin kogu turniiri hästi ja olin eriti motiveeritud võitma värsket 9-palli maailmameistrit Fedor Gorsti, kuna teadsin, et peale seda avaneb võimalus heaks saavutuseks ja kõrgeks kohaks. Finaal oli ühe parima sõbra, kreeklase Alex Kazakise vastu suhteliselt pingevaba kuni 9:4 seisul minupoolse eksimuseni ja lõpuks olimegi 9:9 otsustavas mängus. Õnneks suutsin külma närvi säilitada ja võita. Tiitel on magus, kuna oli tegemist WPA ränkingu turniiriga, kus paljud maailma parimad kohal ja väga keeruline tiitlivõiduni jõuda.“

Grabe kõrgetasemelist vormi kinnitavad märtsi alguses Las Vegases 10-palli MM-il saavutatud 3. koht ja kohe seejärel Poolas Euroopa karikaetapil saavutatud samuti 3. koht.

34-aastane Grabe on piljardispordiga tegelenud alates kuuendast eluaastast. Ta on enam kui 30-kordne Eesti meister erinevates piljardiformaatides ja juba üle viie aasta maailma ränkingu TOP 10 tasemel mängija.