Kolmekordne suure slämmi tšempioni Alcarazi karjääri mälestusväärseim triumf pärineb just möödunud aasta Wimbledonilt, kus ta alistas viis setti kestnud finaalis toona maailma esireketi koha hoidnud Novak Djokovici. Tänavusel muruhooajal on äsja Prantsusmaa lahtistel triumfeerinud hispaanlane pidanud kaks kohtumist, kuna Queensi ATP turniiril lõppes tema teekond teises ringis Jack Draperi (ATP 28.) vastu.

Vaatamata sellele tunneb Alcaraz enda aasta kolmanda suure slämmi turniiri eel enesekindlalt. Kui ta suudab ka tänavu kuulsatel muruväljakutel kuningaks tõusta, saab temast Rod Laveri, Bjorn Borgi, Rafael Nadali, Roger Federeri ja Novak Djokovic järel kuues mees meeste tennise ajaloos, kes on ühel hooajal võitnud nii Wimbledoni kui Prantsusmaa lahtised.

Alcarazi esimene takistus sel teel on karjääris esmakordselt suure slämmi turniiri põhitabelisse murdnud Mark Lajal. Kahe mehe vastasseis toimub esmaspäeval peaväljaku esimese mänguna, mis algab Eesti aja järgi 15.30.

„Suure slämmi turniiride võitmine on keeruline. Muru ja saviliiv on täiesti erinevad väljakukatted, mäng on hoopis midagi muud,“ rääkis Alcaraz turniirieelsel pressikonverentsil. „Annan endast parima, et turniir võita. Ilmselgelt soovin enda nime sinna väärikasse nimekirja, kes on võitnud ühel aastal nii Wimbledoni kui Prantsusmaa lahtised. Tean, et see on raske, kuid usun, et olen selleks võimeline.“

21-aastane Hispaanlane tõdes, et Queensi turniiril saadud kaotus teda ei morjenda ning tema mäng on viimastel nädalatel murul veelgi paremaks läinud. „Ma tunnen end sellel väljakukattel suurepäraselt. Mul oli pärast Queensi turniiri piisavalt aega, et oma mängu muruväljakule sobivamaks muuta. Olen väga palju harjutanud murul liikumist, et end sel pinnasel mugavamalt tunda ja veelgi tugevam olla,“ lisas Alcaraz.