Sel hooajal kahel EK-etapil kulla võitnud ja ka U21 vanuseklassis juba finaali jõudnud Mäsak on tõusnud U18 maailma edetabelis teisele kohale. See andis Vladimir Stepanjani juhendamisel Tallinna Spordiakadeemias treenivale Mäsakule käesolevaks võistluseks esimese asetuse.

Kõrgeim asetus ei tähendanud aga kerget teed kullani. Esimeses kohtumises alistus küll probleemideta kreeklane Nikolaos Nikolaidis, kuid juba järgmises ringis tuli vastaseks eelmise aasta U23 EM hõbemedalist ja U18 Euroopa- ja maailmameister Nikita Yudanov Ukrainast. Mäsak tegi ülimalt küpse maadluse, vältis vigu ja suutis vastast korra waza-ari vääriliselt heita ning seejärel seisu suuremate probleemideta lõpuni hoida.

Poolfinaalis alistus kaheminutilise maadluse järel ipponiga valgevenelane Yauheni Morau. Finaal aseri Subhan Akhundovi vastu oli küll pingeline, kuid Mäsak suutis ühe vastase rünnaku edukalt enda kasuks pöörata ning kontrollis maadlust võiduka lõpuni. EM-i viimase võistluspäeva lõpetas üle saali kostunud Eesti hümn.

Judo TVle antud võistlusjärgses intervjuus rääkis Mäsak, et teda on sel hooajal kõvasti edasi aidanud osalemine rahvusvahelistes laagrites, milles maailma parimad judokad Pariisi Olümpiamängudeks ettevalmistusi teevad. „On olnud suur au treeningutel maadelda selliste judo legendidega nagu prantslane Teddy Riner (võitnud kolm olümpiakulda ja kümme maailmameistritiitlit) ja grusiin Guram Tushishvili (olümpiamedalist, maailmameister). Mul on tekkinud head suhted ka Aserbaidžaani raskekaallaste ja mitmete teistega. Kõik annavad siin-seal näpunäiteid.“

Judokoondis oli lähedal ka teiselegi medalile. Naiste raskekaalus jõudis raskete võitudega venelase ja prantslase üle poolfinaali eelmise aasta U18 EM-pronksmedalist Emma-Melis Aktas. Kahjuks lõpetas eelmise aasta meistri vastu tehtud eksimus kullavõimalused ning eelnevad pikad matšid ei jätnud ka pronksiduelliks enam piisavalt jõudu. Gayane Pogosyan (+70kg) ja Kirill Komin (-81kg) saavutasid mõlemad ühe võiduga üheksandad kohad.

Augusti lõpus toimuvad U18 maailmameistrivõistlused Peruus. Enne seda on värsket Euroopa meistrit Marek-Adrian Mäsakut võimalik näha 6.-7. juulil Tallinnas toimuval täiskasvanute MK-etapil.