37-aastane uusmeremaalane on ralliga olnud seotud sisuliselt kogu oma elu. WRC-s veedetud aastate jooksul võitis ta 2016. aasta Argentina MM-etapi ja jõudis kokku kaheksal korral poodiumile.

Mullu tegi ta kaasa esimese täishooaja EM-sarjas ning krooniti esimese Euroopast väljaspoolt pärit rallimehena ERC meistriks. Toona jõudis ta seitsmest rallist viiel poodiumile. Tänavu on tal kolme etapiga ette näidata üks poodiumikoht, aga stabiilsete esitustega on ta kogunud sama palju punkte kui liidrikohal olev prantslane Mathieu Franceschi.

Sõitjakarjääri kõrvalt on Paddon juba aastaid töötanud esimese täiselektrilise ralliauto kallal, millega saaks ka MM-etappe täispikkuses sõita. Erinevatel põhjustel on projekt loodetust pikemaks veninud, aga töö jätkub.

Delfil avanes neljapäeva hommikul võimalus uusmeremaalasest ralliässaga intervjuu teha. Juttu tuli Rally Estoniast, läbi raskuste võidetud EM-tiitlist, nukrast seisust MM-sarjas ning lahendustest, miks võiks tema hinnangul rallispordi tuleviku helgemaks muuta.