Mängu paremini alustanud lätlased läksid kümnendaks minutiks 6:3 juhtima. Kaitses hädas olnud eestlased lasid vastastel 20 minutiga visata koguni 14 väravat ning garderoobi minnes oli lõunanaabrite edu juba 19:13. Meie koondisele tegi palju pahandust Valdis Kalnins, kes viskas esimesel poolajal Eesti võrku seitse väravat.

Teisel perioodil võõrustajate jaoks midagi lihtsamaks ei läinud ning kuigi Hendrik Koks realiseeris karistusviske, olid eestlased 41. minutil siiski 15:26 taga. Viimastel hetkedel tegid mõlemad meeskonnad juba ohtralt vahetusi ning lätlased võtsid kindla 35:25 võidu.

Eesti resultatiivseimaks oli Hendrik Koks seitsme tabamusega. Lätil vastas Kalnins 11 väravaga.

“Täna ei saanud me kaitses üldse hakkama. Jäime ristide vastu hiljaks ning mängisime liiga madalal. Lasime neil emotsiooni üles saada ning ise vajusime järjest allapoole. Rünnakul olime liiga individuaalsed. Kuigi ei saanud täna tuhhi üles, siis õnneks on tegemist alles esimese sõpruskohtumisega ning meil on veel palju aega detaile lihvida,“ ütles eestlaste poolelt mängu parimaks valitud Hendrik Koks.

2004. aastal sündinud noormehed valmistuvad Kalmer Mustingu, Rein Suvi ja Kaspar Leesi juhtimisel M20 Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad 13.-21. juulil Pristinas, Kosovos. Eesti alagruppi kuuluvad seal veel Leedu ja Gruusia.

Laupäeval minnakse vastamisi Soomega, keda detsembris samal turniiril 29:21 võideti.