Juba neljandal minutil suutis Saksamaa palli võrku lüüa, kui nurgalöögi järele sai peaga löögile Nico Schlotterbeck, kes edestas Taani väravavaht Kasper Smeichelit ning palli võrku lõi. Siiski tegi enne seda Joshua Kimmich ühele taanlastest vea.

Juhtohjad olid pikalt sakslaste käes, kuid 20. minutil mäng võrdsustus ja edasi kulges kohtumine mõlema meeskonna juhtimisel. 35. minutil tabas toimumispaika aga tugev äiksevihm, mis peatas kohtumise 20. minutiks.

Teisel poolajal tõmbas pikema õlekõrre esimesena Taani, kui Joakim Andersen skooris. Siiski tühistas VAR värava väga napi suluseisu tõttu.

Mõned minutid hiljem teenis Saksamaa penalti, mille realiseeris külmavereliselt Kai Havertz. 68. minutil lõid sakslased veel teisegi, kui suurepärase pika söödu järel saatis Jamal Musiala palli Kasper Smeicheli selja taha.

Viimasel 20. minutil Taani korraliku survet üles ei suutnud võtta, pigem tekkisid võimalused just kodumeeskonnal. Kumbki meeskond resulatiivne rohkem ei olnud ning kohtumine lõppes seisul 2:0.

Saksamaa alustas turniiri kahe võiduga - Šotimaa purustati 5:1 ja Ungari mängiti üle 2:0 -, kuid viimases voorus oldi Šveitsi vastu kaotuse äärel. Teisel üleminutil tõi Niclas Füllkrugi värav siiski sakslastele 1:1 viigi, mis kindlustas neile alagrupis esikoha.

Taani lõpetas C-grupi kolme viigiga - Sloveeniaga mängiti 1:1, Inglismaaga 1:1 ja Serbiaga 0:0 - ja pääses Inglismaa järel edasi teisena.

Eile tuli uudis, et Taani jalgpallikoondise poolkaitsja Christian Eriksen pidi kõhuprobleemide tõttu reedese treeningu vahele jätma. Peatreener Kasper Hjulmand avaldas siiski lootust, et nende tähtmängija saab Saksamaa vastu mängida.

Mängu peab taanlastel vahele jätma aga Morten Hjulmand, kes sai alagrupiturniiril kaks kollast kaarti.

Saksamaa meeskond peab distsiplinaarkaristuse tõttu keskkaitses välja vahetama Jonathan Tahi, kes kuulus kõigis alagrupimängudes algkoosseisu. Tema asendajaks on Dortmundi Borussia mängumees Nico Schlotterbeck. Teine keskkaitsja Antonio Rüdiger jättis jalavigastuse tõttu mõned treeningud vahele, ent peaks olema mänguvalmis.

Võimalikud algkoosseisud (uefa.com andmetel):

Saksamaa: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Mittelstädt; Andrich, Kroos; Musiala, Gündoğan, Wirtz; Havertz.

Taani: Schmeichel; Andersen, Vestergaard, Christensen; Kristiansen, Nørgaard, Eriksen, Højbjerg, Mæhle; Højlund, Wind.