Drafti esimeseks valikuks osutus prantslane Zaccharie Risacher, kelle koduklubiks saab Atlanta Hawks. Ka teine valik tuli Prantsusmaalt, kui Washington Wizards haaras endale Alex Sarr’i.

Esimese ameeriklasena valis kolmandat valikut hoidnud Houston Rockets Kentucky ülikoolis korvpalli mänginud Reed Sheppardi.

Põhjapanevaid vahetustehinguid täna öösel aga oluliselt ei sündinud. Kõige silmapaistvama tehinguna võib välja tuua Washington Wizardsi ja Portland Trailblazersi vahelise kokkuleppe, mille alusel liigub Malcolm Brogdon Wizardsisse ning Deni Avdija Trailblazersisse. Lisaks sai viimane endale ka 2029. aasta esimese ringi valikuõiguse, kaks tulevast teise ringi valikut ning tänavuse drafti 14. valiku Carlton Carringtoni.

Mängijate valimine pakkus kõneainet ka eestlaste leeris. 11. valikuga võttis Henri Drelli koduklubi Chicago Bulls enda nimistusse USA kodakondsusega leedulase Matas Buzelise. Kuna 2-meetri ja 6-sentimeetri pikkune Buzelis mängib samal positsioonil, kus Drell, ehk väikese ääre kohal, siis tekitab see mureainet meie mehe mänguminutite perspektiivist.

Palju räägiti enne drafti ka ühe läbi aegade parima mängija Lebron Jamesi pojast Bronnyst. Kuigi loodeti arvata, et oma isa mänguoskuste ja staatuse tõttu võidakse noormees valida juba esimeses ringis, siis nii see siiski ei läinud. Nimelt ei ole teda skautide poolt siiani eriti kõrgelt hinnatud.

Jameside perekonnal muretsemiseks aga põhjust veel olla ei tohiks, kuna Lebroni vanimat last hinnati enne drafti, kui teise ringi valikut.

NBA drafti teine voor peetakse neljapäeva öösel vastu reedet.