Ogier’ sattus avariisse teisipäeval, kui tema juhitud Toyota tänavasõiduauto tegi katsetega tutvumise ajal laupkokkupõrke vastu sõitnud masinaga. Ogier, tema kaardilugeja Vincent Landais ja teises autos viibinud kaks inimest viidi haiglasse.

Landais sai haiglast välja eile õhtul, Ogier jäi sinna ööseks. Täna lõuna ajal postitas Ogier sotsiaalmeediasse foto lennukist ja kirjutas lühiülevaates, et tunneb end juba paremini, kuid läheb nüüd koju puhkama.

Rovanperä mänedžer Timo Jouhki ütles Ilta-Sanomatele, et kuigi soomlane oli Poola ralliks planeerinud suvepuhkuse, oli ta koheselt valmis meeskonda aitama.

„See oli olukord, kus ma pidin midagi ette võtma. Kui sellised õnnetud õnnetused juhtuvad, siis tuleb olla paindlik,“ sõnas Jouhki. „Jah, Kallel oli natuke raske lahkuda. Ja mitte ainult sellepärast, et puhkuserežiim on sisse lülitatud. Väga raske on ootamatult sellisele võistlusele minna ilma igasuguse eelneva ettevalmistuseta. Tavaliselt tutvutakse võistlusega hoolikalt juba enne legendi koostamist.“

Rovanperä pole kunagi Poola rallil osalenud, kuna viimati kuulus etapp MM-sarja 2017. aastal.

Jouhki on siiski enesekindel, et võistlus kujuneb edukaks, sest Rovanperä on tuntud rallisõitjana, kes suudab kiiresti uue olukorraga kohaneda.

„Rajaga tutvumine ja legendi koostamine tuleb nüüd teha päris kiire graafiku alusel. Ma näen seda ralliks valmistumist tervikuna väga nõudlikuna,“ lisas Jouhki.

Tema sõnul pole Rovanperä lepingus taolist punkti, mis kohustaks teda sellises kriisiolukorras järsku starti minema: „Sellist klauslit pole, see on üsna selge.“

Rovanperä on öelnud, et sõidab tänavu Toyota eest 6–7 MM-rallit. Millisest rallist võib soomlane loobuda, ei osanud Jouhki veel spekuleerida.

„Praegu pole selliseid asju veel arutatud,“ nentis Jouhki. Ta arvas, et Läti rallil osalemine ohus ei ole, sest see võistlus peaks Rovanperäle väga hästi sobima.

Lisaks Rovanperäle tulevad Rally1 masinatega Toyota ridades Poolas rajale Elfyn Evans ja Takamoto Katsuta. WRC2 klassis sõidavad Toyota Yaris Rally2 autoga Sami Pajari, Roope Korhonen ja Georg Linnamäe.

Poola MM-etapp juhatatakse sisse neljapäeval Eesti aja järgi kell 11.01 algava testikatsega.