Austria võitis alagrupi seega kuue punktiga, Prantsusmaa oli viiega teine ja Holland neljaga kolmas. Play-off’i jõudsid sellega kõik kolm. Poola jäi ühe punktiga viimaseks.

Austria ja Hollandi kohtumises avati skoor juba kuuendal minutil, kui omavärava sai kirja hollandlaste ründaja Donyell Malen. Holland viigistas 47. minutil tänu Cody Gakpo tabamusele.

Austria haaras uuesti juhtohjad 59. minutil Romano Schmidi väravast. Holland viigistas 75. minutil uuesti. Sel korral tegi skoori tegi Memphis Depay. Austriale tõi võidu Marcel Sabitzeri 80. värav.

Holland - Austria.

Prantsusmaa ja Poola kohtumises avati skoor 56. minutil, kui penaltist jõudis väravani Kylian Mbappe. Poola viigistas 79. minutil tänu Robert Lewandowski penaltile. Lewandowski esimese 11 m karistuslöögi Mike Maignan tõrjus, kuid puurilukk tuli liialt vara joonelt ära ja seega läks löök kordamisele.

Prantsusmaa - Poola.

D-alagrupi võitjat Austriat ootab play-off’is F-alagrupi teine. F-alagrupis on praegu teise koha suunas liikumas Türgi. D-alagrupis teiseks tulnud Prantsusmaa kohtub kaheksandikfinaalis E-alagrupi teisega. E-alagrupis on viimase vooru eel nii Rumeenial, Belgial, Slovakkial kui ka Ukrainal võrdselt kolm punkti.

D-alagrupis kolmandaks tulnud Holland kohtub Hispaania, C- või E-alagrupi võitjaga. Poola jaoks on turniir läbi.

Otseblogi:

Enne mängu:

D-alagrupis on enne viimast vooru nii Prantsusmaal kui ka Hollandil neli punkti. Austrial on kolm ja Poolal null punkti.

Prantsusmaa ja Holland on praeguseks taganud endale ka pääsu play-off’i. Siiski käib veel aga heitlus esimese koha nimel. Väravate vahe soosib praegu Hollandit. Mõlemad on ühega plussis, kuid Holland on löönud kaks ja Prantsusmaa ühe värava.

Alagrupi võit on aga eraldi väärtus, kuna grupi võitja läheb play-off’i nö alumisse poolde, mis on kõikide eelduste kohaselt nõrgem. Seal on praegu ees ootamas Itaalia ja Šveits. D-alagrupi teisel tuleb aga hakata mängima tabeli ülemises pooles, kus on teiste seas juba ees ootamas Hispaania, Saksamaa ja Portugal.

Nii kirjutatakse kohtumiste eel Prantsusmaa meedias, et ilmselt alustab täna algkoosseisus ka Kylian Mbappé, kes murdis matšis Austriaga ninaluu. Prantslased vajavad täna võitu ja esikoha kindlustamiseks peavad nad võitma suuremalt kui Holland Austriat.

Austria jahib samal ajal samuti grupist edasipääsu ning kolm punkti annab neile kõik eeldused, et grupist võivad nad edasi pääseda ka kolmandana. Nimelt saab kuue alagrupi peale edasi ka neli paremat kolmanda koha omanikku.

D-alagrupi võitjat ootab play-off’is F-alagrupi teine. F-alagrupis on praegu teise koha suunas liikumas Türgi. D-alagrupis teiseks tulnud tiim kohtub kaheksandikfinaalis E-alagrupi teisega. E-alagrupis on viimase vooru eel nii Rumeenial, Belgial, Slovakkial kui ka Ukrainal võrdselt kolm punkti.