36-aastane Koponen sai ootamatu pakkumise sel kevadel.

„Aprillis helistati mulle San Antoniost, et kas ma oleksin huvitatud neid suveliiga juhendamisel abistama. Sellisele pakkumisele vastatakse loomulikult jaatavalt,“ ütles Koponen Soome korvpalliliidu pressiteate vahendusel, kirjutab Iltalehti.

„Suve lähenedes tuli sarnaseid kõnesid ka teistelt NBA meeskondadelt, kuid Spurs tundus hea valik. San Antonio on traditsiooniliselt üks NBA euroopalikumaid korvpallimeeskondi,“ selgitas soomlane oma valikut.

Traditsiooniline suvelliiga mängitakse tänavu Las Vegases 12.-22. juulil. Koponen lendab San Antoniosse kohe pärast NBA drafti, mis toimub sel suvel 26.-27. juunil.

Koponen on ka ise varem suveliigas mänginud, kui esindas 2007. ja 2008. aastal Portland Trail Blazersit.

„Muidugi on mõnus ja nostalgiline tunne tagasi minna, nüüd veidi teises rollis,“ lisas Koponen, kes valiti 2007. aasta NBA draftis Philadelphia 76ersi poolt. Vaatamata valituks osutumisele soomlane maailma tugevaimas kossuliigas ühtegi mängu ei pidanud.

Koponen lõpetas mängijakarjääri 2022. aastal Helsingi Seagullsi särgis. Soome koondise mängujuht esindas eduka karjääri vältel teiste seas ka Bologna Virtust, Himkit, Barcelonat ja Müncheni Bayernit. Soome korvpallikoondises pidas Koponen 132 kohtumist ja viskas 1759 punkti.