Ungari ja Šotimaa kohtumises sai 67. minutil ungarlaste ründaja Barnabas Varga tõsiselt viga, kui šotlaste puurilukk Angus Gunn tabas küünarnukiga Varga nägu. Varga turgutamiseks kulus lõpuks seitse minutit. Seejärel toimetati ta kanderaamil staadionilt minema.

Ungarlased olid meditsiinitöötajate peale päris pahased, kuna esmalt nad jalutasid väljakule ja ei saanud olukorra tõsidusest aru. Teiste seas käis neid tagant kiirustamas just Liverpooli mängumees Szoboszlai.

„Olin üks esimesi, kes tema juurde jõudis,“ rääkis Szoboszlai Ungari väljaande Magenta TV vahendusel. „Olin šokis. Proovisin teda külje peale panna, kuna sellistes olukordades on see parim lahendus. Ta ei saanud piisavalt õhku.“

„Ausalt öeldes ma ei tea, milline käitumine on antud olukorras õige, kuid neil peaks olema õigus ikka jooksuga tulla,“ sõnas Liverpooli poolkaitsja ning tõdes, et tema hinnangul ei saabunud meditsiinitöötajad väljakule piisavalt kiiresti.

„See oli suur probleem. Kõik jooksid. Mina jooksin. Sellistes olukordades loevad sekundid. See ei ole minu otsus, kuid peame midagi muutma. Kõike tuleb teha kiiremini, palju kiiremini,“ sõnas ta.

Ungari Jalgpalli Liidu teatel tuvastati Varga näos mitu luumurdu. Täpsemalt põsesarna piirkonnas. Lisaks sai Varga ka peapõrutuse. Lähiajal tuleb tal heita ka operatsioonilauale. Samas tõdeti, et tema elule ohtu ei ole ning ta saab tulevikus jalgpalliväljakutele naasta.