Varga põrkas kohtumise 67. minutil kokku šotlaste puuriluku Angus Gunniga, kelle küünarnukk tabas Varga nägu. Sündmused Stuttgardi staadionil nägid esmapilgul välja väga hirmuäratavad. Varga langes liikumatult murule ja teda tormasid abistama nii tiimikaaslased kui ka arstid. Viimased vajasid esmalt ungarlaste utsitamist, sest olukord ei tundunud vist nende jaoks esmapilgul liiga tõsine. Varga tohterdamise ajal hoidsid kaasmängijad tema ees tekke, et kogu protseduur ei oleks kõigile näha. Väljakult viidi Varga ära kanderaamil.

Esialgu tundus mängijatele, et Varga kaotas teadvuse, kuid hiljem kirjutati Ungari meedias, et ründaja ei kaotanud teadvust ja ta oli võimeline meedikutega suhtlema.

Arstid abistavad Barnabás Vargat.

Ungari alaliidu pressiteate kohaselt on Varga seisund stabiilne, hiljem jagas täpsustavat informatsiooni Rossi. „Mängijatele tundus alguses, et ta kaotas teadvuse, kuid õnneks ei ole tema elu ohus. Ta vajab siiski operatsiooni,“ viitas Rossi põsesarnaluule.

„Suures plaanis on temaga kõik hästi ja ta saab täiesti terveks. See on kõige tähtsam. Kui peaksime aga alagrupist edasi pääsema, siis ei ole ta loomulikult võimeline enam meeskonda aitama,“ lisas Rossi.

„Kõige tähtsam on see, et Barni tunneb end juba paremini. Võitlesime väljakul viimased 20 minutit tema nimel,“ lisas Ungari ründaja Roland Sallai. „Ta vajab operatsiooni, kuid see ei ole väga tõsine operatsioon. Loodetavasti on ta peagi koondise juures tagasi.“

Öösel kinnitas Ungari jalgpalliliit, et Vargal tuvastati näos mitu luumurdu. Lisaks ka peapõrutus. Öö veetis ta alaliidu teatel ühes Stuttgardi haiglas ja väga suure tõenäosusega vajab ta operatsiooni.