Albaania viigistas Saksamaal peetaval EM-finaalturniiril kolmapäeval 2:2 Horvaatiaga, mis jättis nende edasipääsulootused ellu. Vahetusest sekkunud Daku haaras pärast lõpuvilet valjuhääldi ja kutsus Albaania fänne skandeerima loosungeid, mis kõlavad eesti keeles umbkaudu „P**sse serblased“ ja „P**sse Makedoonia“.

26-aastane Daku rikkus UEFA sõnul nelja reeglit, mis hõlmavad nii üldiseid käitumisnorme kui ka spordiväliste teemade platsile toomist. Daku ei saa Albaaniat aidata viimases alagrupimängus Hispaania vastu ja mistahes järgmises ametlikus UEFA matšis.

Albaanial on B-grupis enne viimast vooru üks punkt. Sama seis on ka Horvaatial. Edasipääsu taganud Hispaanial on kuus ja tiitlikaitsjal Itaalial kolm punkti. Teises matšis lähevad esmaspäeval vastamisi Itaalia ja Horvaatia.

Lisaks sai karistada ka Albaania jalgpalliliit. Nad peavad maksma ligi 50 000 euro suuruse trahvi, sest Albaania koondise fännid skandeerisid sama Albaania - Horvaatia kohtumise ajal „Tapke, tapke, tapke serblasi!“.