„Et selliseid juhtumeid vältida ja täita turniiri nõudeid, võetakse staadionitel kasutusele täiendavad turvameetmed,“ seisis avalduses. UEFA lisas, et turvakaalutlustel ei saa nad täpsustada, milliste meetmetega tegu on.

Kõige rohkem platsilejooksjaid - kuus - oli laupäeval Dortmundis peetud Portugali - Türgi kohtumises, mille Portugal 3:0 võitis. Keegi neist polnud vägivaldne, eesmärgiks oli pilti teha Portugali suurima staari Cristiano Ronaldoga.

10-aastasel Berati nime kandval poisil see ka õnnestus. Ta hüppas tribüünilt vahetusmeeste pingi plastmassist katusele ja sealt juba murule.

„Tegin oma unistuse teoks. Nüüd on mul Ronaldoga selfie olemas. Trükin selle t-särgile ja raamin oma toas ära,“ rääkis Berat ajalehele Bild.

Poisi sõnul oli väljakule jooksmine hirmutav ja rohkem ta seda teha ei kavatse. „Mind hirmutab ka see, et peaksime palju raha maksma,“ lausus ta. Laupäeval pääses Berat hoiatusega.

Pärast lõpuvilet ei suutnud turvamehed taas pealtvaatajaid väljakult eemale hoida. Ühte platsiletungijat jälitanud turvamees libastus nii õnnetult, et niitis maha ka Portugali ründaja Goncalo Ramose. Kukkunud jalgpallur vigastas kergelt põlve, aga treening- ja mängupausi ta pidama ei pea.