Senine noorim Soome olümpiaatleet oli ujuja Noora Laukkanen, kes võistles 2008. aastal Pekingi olümpiamängudel 15 aasta ja 192 päeva vanusena.

„Ajalugu teha on suurepärane, aga rulatajana arvan, et vanus on vaid üks omadus, mis inimesi iseloomustab. Seni, kuni rulasõit pakub rõõmu, loomingulisust, arenemisvõimalust ja eesmärkide saavutamist, pole vanusel vahet,“ rääkis pargisõidus võistlev Sirviö väljaandele Ilta-Sanomat.

Rula pargisõidus pääseb nii meestest kui ka naistest Pariisi olümpiale 22 sportlast. Sirviö tagas olümpiapileti neljapäeval, mil kindlustas Budapestis peetud olümpiakvalifikatsioonivõistlusel pääsu poolfinaali ehk 16 parema sekka. Lõpuks tuli soomlanna seitsmendale kohale.

Rulasõit oli olümpiamängudel esmakordselt kavas 2021. aastal Tokyos. Toona võitis naiste pargisõidus kulla 19-aastane Sakura Yosozumi (Jaapan), hõbeda 12-aastane Kokona Hiraki (Jaapan) ja pronksi 13-aastane Sky Brown (Suurbritannia).

Läbi aegade noorim olümpiasportlane ja ühtlasi -medalist on kreeklasest sportvõimleja Dimitros Loundras, kes tuli 10 aasta ja 216 päeva vanusena 1896. aastal Ateenas kolmandaks. Eesti noorim olümpiasportlane on ujuja Eneli Jefimova, kes oli 2021. aastal Tokyos 14-aastane.