24-aastane ameeriklanna võidutses kaasmaalaste ees ajaga 10,71. Tema isiklik rekord on 10,65. USA koondisesse kindlustasid koha veel teisena lõpetanud Melissa Jefferson (10,80) ja kolmandana finišijoone ületanud Twanisha Terry (10,89).

Sha’Carri Richardson võitis mullu Budapesti MM-il kulla nii 100 meetri sprindis kui ka 4 x 100 meetri teatejooksus. 200 meetri jooksus sai ta hõbemedali.

Ameeriklannat ootavad ees nüüd esimesed olümpiamängud. Ta kvalifitseerus omal ajal ka Tokyo mängudele, kuid sai olümpia eel võistluskeelu, sest tema dopinguproovist leiti jälgi kanepist.

„Mul on suur au,“ teatas ta laupäevase võidu järel. „Tunnen, et iga peatükk mu elus on valmistanud ette just selleks hetkeks. Ma ei jõua ära oodata, et Pariisis võistelda.“

USA katsevõistluse meeste 100 meetri finaal on kavas Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva. Eeljooksudes oli kiireim valitsev maailmameister Noah Lyles 9,92-ga.