E-alagruppi kuuluvad Rumeenia, Belgia, Ukraina ja Slovakkia. Kõigil neljal tiimil on kahe vooru järel kolm punkti. Väike eelis on Rumeenial ja Belgial, kelle väravatevahe on +1. Slovakkial on see tasa ning Ukrainal -2.

Avavoorus võitis Rumeenia 3:0 Ukrainat, Slovakkia üllatas 1:0 võiduga Belgiat. Teises voorus avasid omakorda võiduarve Belgia ja Ukraina. Belgia sai 2:0 jagu rumeenlastest, ukrainlased võitsid 2:1 seisuga slovakke.

Otsustav kolmas voor peetakse 26. juunil. Omavahel kohtuvad Slovakkia - Rumeenia ja Ukraina - Belgia. Tabeliseisu arvestades on mõistagi igal tiimil võimalus veel nii alagrupp võita kui ka viimaseks jääda.

On ka variant, et kõik neli koondist lõpetavad võrdsetel punktidel. See on võimalik siis, kui tuleva kolmapäeva mängud viiki jäävad. Siis hakatakse vaatama omavahelisi skoore ja üldist väravatevahet.

Kas 1994. aasta stsenaarium kordub?

Kui Euroopa meistrivõistlustel pole midagi sellist varem juhtunud, siis MM-idel küll. 1994. aasta suurturniiril kuulusid ka E-nime all toimunud alagruppi Mehhiko, Iirimaa, Itaalia ja Norra.

30 aastat tagasi lõpetasid kõik tiimid alagrupivooru nelja punktiga. Kusjuures kõikide tiimide üldine väravatevahe oli nullis. Mehhiko võitis alagrupi tänu kolmele löödud väravale. Iirimaa sai Itaalia ees teise koha, sest omavaheline mäng võideti 1:0. Itaallased pääsesid edasi, sest olid alagruppide peale üks parimaid kolmanda koha meeskondi. Norra pidi ainsana nelja punktiga koju sõitma.