Djokovic vigastas põlve Prantsusmaa lahtiste kaheksandikfinaalis, kus ta suutis küll argentiinlase Francisco Cerundolo valuvaigistite abil üle mängida, kuid päev hiljem loobus serblane edasisest turniirist.

Endine maailma esireket läks juba mõni päev hiljem operatsioonilauale, kus tal opereeriti rebenenud parema põlve meniskit. Kui esialgselt plaanis Djokovic teha tagasituleku Pariisi olümpiamängudel, siis nüüd teatas serblane, et loodab väljakule naasta juba ülejärgmisel nädalal algaval Wimbledoni suure slämmi turniiril.

Djokovic kinnitas sotsiaalmeedias, et reisib Inglismaale, kuid tenniselegend pole 100 protsenti kindel, et saab turniiril kaasa lüüa. „Minu armastus selle spordiala vastu on tugev ja soov võistelda kõrgeimal tasemel on see, mis mind edasi viib. Annan endast parima, et olla terve ja vormis ja soovin võimalikult kiiresti väljakule naasta,“ kirjutas Djokovic.

Seda, et meniskirebestuse järel on võimalik nii kiiresti võistlustulle naasta, tõestas kolm aastat tagasi ameeriklane Taylor Fritz, kes lahkus Prantsusmaa lahtiste teise tingi mängult ratastoolis. USA tennisist taastus lõikusest aga kiiresti ja oli vähem kui kuu aega hiljem väljakul Wimbledonis, kus ta murdis end kolmandasse ringi. Fritz avalikustas sel nädalal, et Djokovic võttis temaga ühendust.

„Rääkisin talle, kuidas mina selle vigastuse läbi kogesin. Taastumine sõltub suurel määral sellest, kui paistes põlv pärast operatsiooni on ja kuidas sa end tunned. Mina ei saanud näiteks kõndidagi, kuid inimesed on erinevad,“ rääkis Fritz.

Wimbledoni tenniseturniir algab 1. juulil ja kulmineerub kaks nädalat hiljem, 14. juulil.