18.-23. juunini Türgis Antalyas toimuval vibulaskmise MK-etapil esindasid Eestit plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann, kellega oli kaasas treener Maarika Jäätma.

Esimesel päeval toimunud plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle kahekasanda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13. kohal ja Maris Tetsmann 46. kohal.

Meeri-Marita Paas, kelle hooaja parim tulemus on 703 ja kahe aasta noole statistiline keskmine 9,6, asus 64 parema seas vastamisi taanlanna Erika Dambsboga, kelle alistas kindlalt 148:134. Järgmises ringis sai ta vastaseks brasiillanna Hikari Camila Harada, keda võitis 145:134. Kaheksandikfinaalis oli tema vastaseks itaallanna Irene Franchini, keda võitis 141:137. Veerandfinaalist tõi edasipääsu poolfinaali võit mehhiklanna Dafne Quitero üle seisuga 145:144.

Laupäeva pärastlõunal toimunud poolfinaalis alistas tugevat laskmist demonstreerinud Meeri-Marita ameeriklanna Toja Ellisoni seisuga 147:146, pääsedes sellega finaali.

Finaalis läks eestlanna vastamisi Elisa Roneriga, kellele kaotas 145:146. Eestlannale sai saatuslikuks üks 8-punkti nool teises seerias. Võitjaks tulnud Ronerile oli see esimene MK-etapi võit, mõlemad laskurid on näidanud häid tulemusi ka siselaskmise MK-etappidel. Pronksmedali võitis vahepeal pikalt laskmisest eemal olnud Toja Ellison.

„Olen suht sõnatu! Täna oli mu elu raskeim võistluspäev. Platsil valitses täielik saun, temperatuur oli umbes 40 kraadi ja lauspäike. Andsin endast kõik ja tasuks sain esimese individuaalse hõbemedali ja pileti MK-finaali Mehhikos! Ma ei oska oma rõõmu sõnadesse panna!“ kommenteeris oma saavutust 22-aastane sportlane ise.

Meeri-Marita pääses poolfinaali ka aprillis Hiinas toimunud MK-etapil, kus jäi siiski neljandaks.

MK-sarja finaal toimub 19.-20. oktoobrini Mehhikos Tlaxcalas ja sinna pääsevad kolme etapi kaheksa parimat meest ja naist nii plokkvibu kui sportvibu laskmises. Varasemalt on Eesti naistest võitnud MK-etapil hõbemedali ja lunastanud koha MK-finaalis vaid Lisell Jäätma.