Väravateta lõppenud avapoolaja järel haaras pikima õlekõrre mängu suurfavoriit Argentina, minnes kohtumise 49. minutil Manchester City pallivõluri Julian Alvarezi tabamusest juhtima.

Valitseval maailmameistril avanes veel hulganisti võimalusi eduseis kahekordistada, millest 88. minutil üks ka ära realiseeriti, kui nahkkera saatis võrku Milano Interi väravamasin Lautaro Martinez. Tabamusele oli korduvalt lähedal ka 36-aastane Argentina jalgpallifenomen Lionel Messi, kuid sel korral jäid Miami Interi mängumehel väravad löömata.

Ühe rekordi haaras Messi turniiri avamängus siiski enda nimele. Temast sai esimene mängija, kes on käinud väljakul 35 Copa Amercia kohtumises. Enne turniiri avamängus jagas Argentina pallivõlur antud rekordit Tšiili koondise kunagise väravavahi Sergio Livingstone’iga. Seejuures mängib Messi Argentina värvides juba karjääri seitsmendat Copa Americat.

„Teadsime, et sellest tuleb raske mäng, kuid oluline on see, et me võitsime. See on esimene samm. Esimesel poolajal oli meil vähe ruumi ja mäng oli intensiivne. Suutsime teisel kolmveerandtunnil oluliselt paremini mängida,“ rääkis Messi võidu järel.

Lisaks Argentinale ja Kanadale kuuluvad turniiri A-alagruppi Peruu ja Tšiili, kes peavad omavahelise kohtumise ööl vastu laupäeva.