Slovakkia alustas mängu aktiivsemalt. Koheselt pandi ukrainlased surve alla ning tundus, et kollastel särkidel on jälle vesi ahjus. Avavärav sündis 17. minutil, kui Lukas Haraslini kõrge tsenderduse järel kerkis kõige kõrgemale Ivan Schranz. See oli Schranzile turniiri teiseks väravaks. Slovakkia suutis luua veel mõningaid momente, kuid poolajale mindi siiski 1:0 eduseisus.

Teise poolaja algus oli küllaltki ontlik. Kumbki meeskond ei suutnud oma paremust maksma panna ning häid momente ei tekkinud. Peale 10. minuti mängimist elavnes lõpuks Ukraina. Kollasärgid panid slovakkidele surve peale ning tasuks oli 54. minuti värav. Lööjaks Mykola Shaparenko.

Ukrainal oli aga veel üks trump varus. 80. minutil andis ukrainlaste esimese värava löönud Shaparenko suurepärase söödu Roman Yaremchukile, kes palli rahulikult väravavaht Martin Dubravkast mööda suunas.

Slovakid üritasid küll viimasel kümnel minutil, kuid palju häid šansse neil ei tekkinud. Lõppskooriks 2:1 Ukrainale, mis taastas meeskonna usu jõudmaks play-off’i.

Mängu eel

E-alagrupis pakkus esimene voor kõige rohkem üllatusi. Slovakkia sai 1:0 jagu Belgiast. Oma mängule jällegi soosikuna vastu läinud Ukraina jäi aga Rumeeniale alla kindlalt 0:3.

Slovakkia kindlustaks täna võiduga alagrupist edasipääsu, ka viigipunktiga astutaks kaheksandikfinaali poole suur samm. Ukraina vajab omakorda võitu, et edasipääsulootusi realistlikuna hoida. Viigiga läheks seis veelgi keerulisemaks, sest viimases voorus ootab ees Belgia.

Ukraina ja Slovakkia kohtusid omavahel viimati 2018. aastal Rahvuste liiga B-divisjonis. Toona võitis mõlemad mängud kodumeeskond. Ukraina võitis oma kodumängu 1:0, Slovakkia omakorda oma koduväljakul 4:1.