Kogu kohtumise vältelt oli selgelt näha, et ei prantslased ega hollandlased suuri riske ei võtnud.

Mõningaid võimalusi siiski meeskondadel tekkis. Esimene ärev hetk leidis aset neljandal minutil, kui Antoine Griezmann kaugelt peale lõi ning Bart Verbruggen ilusa tõrje tegi.

15. minutil sai Les Bleus veel ühe väga hea võimaluse, kui Marcus Thurami kannasöödu järel ei löönud Adrian Rabiot kõige pealt peale ning jätkuks kukkus Griezmann pikali ning ei tabanud palli. Paar minutit hiljem tekkis võimalus ka hollandlastel, kui Cody Gakpo kasti tagant virutama pääsis, kuid selle tõrjus suurepäraselt Mike Maignan.

Teisel poolajal, 69. minutil, suutis Holland ka palli prantslaste võrku lüüa, kuid seal vilistati Denzel Dumphriesele suluseis ning värav ei lugenud.

Mäng kulges edasi rahulikus rütmis, mida saatis fännide vilekoor. Kohtumine lõppeski seisul 0:0.

Tänases mängus võib tuua mitmeid paralleele eilse Itaalia ja Hispaania kohtumise eelse aruteluga. Enne toda kohtumist räägiti, et väga võimalik on võrdne tulemus, sest mõlemal meeskonnal oli avamängust kolm punkti ning suuri riske seetõttu vaja ei ole võtta. Lõpuks Hispaania siiski 1:0 võitis.

Ka täna õhtul madistavatel meeskondadel võib olla sarnane taktika, kuna kohtumisele lähevad mõlemad satsid vastu kolme punkti pealt. Arvestades nii Hollandi, kui ka Prantsusmaa tšempionaadi esimesi mänge, siis on loogiline, et domineerivama poole võtavad hollandlased ning prantslaste taktika on nõelata kontrarünnakutest. Samas võib Kylian Mbappe ninavigastus ning tema mängust eemale jäämine Prantsusmaa mänguplaani muuta.

Prantsusmaa avamängust võib tuua välja ühe suure võtmesõna – kindel kaitsemäng. Kuigi nende esimene vastane Austria proovis oma rünnakuid võrreldes prantslastega kõvasti rohkem läbi positsioonirünnakute ehitada, siis võimalusi Les Bleus neile eriti ei andnud. Samuti olid prantslaste kontrarünnakud väga ohtlikud, kuid realiseerimine jäi siiski vajaka, sest ühtegi tabamust neist ei sündinud.

Hollandi poolelt võib välja tuua hea domineerimise oskuse. Samas tuleb neid pisut tutistada standardolukordade kaitsmise osas, sest poolakate parimad olukorrad tekkisid avamängus just seisva palli momentidest.

Hollandi kaitseliin on tegelikult üks tugevamaid turniiril mängivate meeskondade hulgas, kuid Prantsusmaa vutimasin on kahtlemata võimeline selle lahti muukimiseks. Eriti siis, kui hollandlased teevad sääraseid eksimusi nagu avamängus.

Delfi toob mängu lugejateni otseblogi vahendusel.